MIŠKOLC BYL NAKONEC ŠŤASTNĚJŠÍ

Nymburské hráčky proti maďarskému favoritovi odehrály skvělý zápas, přesto to na vítězství nestačilo. Nymburk prohrál s Aluinvent DVTK Miškolc 64:69.

Ve čtvrtek večer se hrálo na nymburské palubovce výborné utkání, na pohled určitě jedno z nejlepších, jaké nymburské ženy v letošní sezoně odehrály. K vynikajícímu výkonu obou týmů dopomohla i basketbalová kulisa z hlediště. Ve více než dvou stovkách přihlížejících se našly asi dvě desítky fanoušků z Miškolce, zahanbit se nenechal ani náš fan klub. A takhle bouřlivá kulisa nenechala žádnou hráčku ani na vteřinu v klidu. „Děkujeme všem našim fanouškům, že si udělali čas a přišli nám pomoci. Moc si toho vážíme a ještě jednou děkujeme,“ těšilo po utkání trenéra Kurucze.

Samotný zápas byl velice vyrovnaný (zde stavy utkání vždy po pěti minutách: 10:11 | 19:19 | 21:29 | 27:31 | 41:39 | 53:50 | 57:57 | 64:69). Rozdíl ve skóre se z našeho pohledu vešel do rozmezí mínus 10 a plus šest bodů. Z pohledu rozdílu ve skóre byla nejzajímavější druhá čtvrtina a začátek třetí. Od stavu 21:21 se nejprve deseti body v řadě odpoutali hosté, když se naše děvčata nemohla dlouhé minuty pod košem ani z delší vzdálenosti prosadit. Miškolc vedl ve 17.minutě 31:21. Pak se problémy se střelbou přemístily na stranu Miškolce a ve 22.minutě bylo vyrovnáno 31:31. Za celou třetí čtvrtinu jsme nastříleli 26 bodů a ve 30.minutě jsme se po trojce Tee Taylor ujali vedení 53:47. Hosté však ještě bohužel stihli do konce čtvrtiny tři body.

V poslední čtvrtině jsme dvě a půl minuty ještě vedli, ale pak se nám povedlo vyrobit několik ztrát, vyfaulovala se Lenka Šípová, která famózně bránila hvězdu soupeře Alyssiu Brewer a hosté šňůrou devíti bodů udělali rozhodující krok ke konečnému vítězství. Jiskřičku naděje vykřesala ještě dvě a půl minuty před koncem Tee Taylor, která trefila trojku a upravila na 62:64. Po time outu Miškolce se pak hrálo všechno na Brewer a ta se nakonec dokázala prosadit. Na konci zápasu jsme ztráceli už sedm bodů, ale poslední koš dala Monika Hamplová a upravila na 64:69. Ztráta pěti bodů do odvety stále nechává všechno otevřené.

V utkání se bohužel přesně stalo to, před čím náš trenér varoval. Miškolc dokázal využít naše ztráty ke dvanácti ziskům, ze kterých vyrážel do rychlých protiútoků. Z nich dali hosté 17 bodů a většina přišla právě po nějaké ztrátě. Velký rozdíl byl také v počtu faulů a trestných hodů. Zatímco my jsme dostali z čáry trestných hodů šanci dvanáctkrát, hosté měli třikrát více pokusů. To však odpovídalo jejich obrovskému tlaku v podkošovém prostoru. Podkošové hráčky hostů měly přeci jen jinou tělesnou konstituci a byly tak schopny vyvinout větší tlak.

Oba dva týmy hrály v úzké rotaci. Z našich hráček je třeba vyzvednout vynikající obranu Lenky Šípové na Alyssiu Brewer. Pokud ji Lenka bránila, dala tato hráčka jen 5 bodů, i když v jiných zápasech Eurocupu dává obvykle 15 bodů na zápas. Střelecky to ve čtvrtek „lepilo“ Tee Taylor. Se třiadvaceti body byla nejlepší střelkyní zápasu. O rozehrávku se starala Veronika Bortelová, která posbírala 12 asistencí.

Body: Taylor 23 (trojky 6/4, 8 doskoků), Kuster 13, Šikšniute 13 (5 doskoků), Bortelová 5 (12 asistencí), Šípová a Chomenčuk 4, Hamplová 2 - Brewer a Szecsi 13, Horti 12, Lichtarovič 10, Rasheed 9, Czank a Jovanovič 6, střelba za 2 body: 45/17:35/19, trojky: 15/7:20/3, TH 12/9:35/22, doskoky: 38:37, ztráty: 18:17, zisky: 9:12, fauly: 25:17, čtvrtiny: 19:19, 8:12, 26:19, 11:19

vloženo: 29.01.2016 09:45 / přečteno: 29062x