ŽENY A | ŽBL

V odlišném modelu, než bylo obvyklé, se odehraje ročník 2014/15 Ženské basketbalové ligy. Změny v herním systému přicházejí v souvislosti s účastí české reprezentace na mistrovství světa. Nejvýraznějšími úpravami jsou zrušení nadstavbové části a schválení výjimky pro mistrovský klub ZVVZ USK Praha, který odehraje v základní části pouze polovinu utkání.
 
„Oproti předchozím sezonám jsme přišli o jeden měsíc v termínové listině a zrušení nadstavbové části byla prakticky jediná reálná možnost, jak termínově zvládnout celou soutěž tak, aby vyvrcholila na konci dubna. V polovině června už čeká reprezentaci další významná akce, mistrovství Evropy, kde se bude bojovat o účast na olympijských hrách,“ vysvětlil zásadní změnu guvernér Asociace ženských ligových klubů (AŽLK) Ladislav Jirsa.
 
S dvěma nadcházejícími reprezentačními šampionáty úzce souvisí taktéž udělení výjimky pro úřadujícího mistra. „Klub ZVVZ USK Praha oficiálně požádal AŽLK, aby kvůli nadměrnému vytížení většího počtu reprezentantek mohl odehrát pouze poloviční počet utkání základní části nejvyšší soutěže. Všechny kluby měly možnost se k této záležitosti vyjádřit, a jelikož byla většina pro, byla tato výjimka schválena, s tím, že USK odehraje všechny zápasy v základní části na hřištích soupeřů,“ upřesnil Ladislav Jirsa. Kvůli tomu bude, podobně jako v Mattoni NBL, uváděn bodový zisk v tabulce procentuálně.
 
Hrací systém ŽBL 2014/2015
  • základní část: každý s každým doma, venku; výjimka pro ZVVZ USK Praha - odehraje pouze poloviční počet zápasů, všechny na hřištích soupeřů
  • play off: prvních osm týmů, všechny série na tři vítězství
  • play out: družstva na 9. - 12. místě, dvoukolově každý s každým
  • baráž: celky na 11. a 12. místě po odehrání play out se utkají se prvním a druhým družstvem první ligy

Krátké zprávy

Poslední zápas

Sokol Hradec KrálovéČEZ Basketball Nymburk
16.03.201991:51Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
Kurucz a partners
Dr.Max
Fortuna
Regionální deníky
Město Nymburk
Středočeský kraj
Jimsoft s.r.o.
hala
MOLTEN
TV COM
ČBF
EKOSELECT
Renomia
AGEL
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.