ŽENY A | ŽBL - 16.03.2019 16:00

Sokol Hradec Králové Sokol Hradec KrálovéDomácí
91
51

Utkání v Hradci Králové se nám vymklo z ruky na úvod druhé čtvrtiny, kdy se domácí dostali do desetibodového vedení. To je uklidnilo a další průběh zápasu už kontrolovali. Nakonec zvítězili vysoko 91:51.

Po vyrovnaném utkání v Nymburce se možná čekalo, že v podobném duchu se bude odvíjet i utkání číslo 2. Tentokrát jsme nezaspali začátek, dokonce jsme v první čtvrtině o pět bodů vedli. Hradec sice více presoval naši rozehrávku, ale zpočátku jim to žádné výhody neposkytovalo. Náskok nám ale vydržel jen krátce za polovinu první čtvrtiny. Kája Šotolová trojkou poslala poprvé svůj tým do vedení a to už pak domácí nepustili ani na sekundu.

Druhou desetiminutovku jsme začali špatně. Minarovičová a Effangová, na konci nejlepší střelkyně Hradce, poslaly rozdíl do dvouciferné hodnoty. V dalším průběhu utkání jsme se na jednociferný rozdíl nikdy nedostali. Druhou čtvrtinu jsme prohráli o jedenáct bodů, což znamenalo v součtu mínus patnáct bodů.

Ve třetí čtvrtině se nám dařilo fixovat rozdíl, ale nebyli jsme schopni z něj stáhnout ani bod. Sokol už hrál s přehledem, hlídal si obranný doskok a nám se střelba příliš nedařila. Dokázali jsme sice ubránit domácí pod dvacet body, ale co to bylo platné, když jsme dokázali občas zabít i nadějné průniky do koše. Z dálky jsme si, stejně jako v prvním zápase, vůbec nepomohli. Jen dvě trojky za zápas je nezvykle málo. Ve 26. minutě po pěti bodech v řadě Effangové se dostal rozdíl na dvacet bodů a tak to vydrželo až do konce.

Poslední čtvrtina byl už náš výbuch. Dali jsme jen šest bodů, domácí o dvacet více. Naše minely ve střelbě dokázal Sokol doskočit. Hráčky domácích pak svižně přešly půlku a pokud se jim nepodařilo zakončit z rychlého protiútoku, rozehrály většinou dobrou kombinační hru a nacházely volné střelce. Díky euforii z jednoznačného vývoje utkání byly domácí hráčky daleko klidnější a tedy i přesnější ve střelbě. Z našich útoků, pokud neskočily ztrátou, a těch bylo za poslední čtvrtinu osm!, se vytratila přesnost střelby. Bodový rozdíl se nakonec vyšplhal až na hrozivých čtyřicet bodů.

V tomto utkání se dařilo jen Nikolině Delić, která bojovala ze všech svých sil. Na konci musela nahradit i vyfaulovanou Jordan Reynolds, a tak mnoho času na odpočinek neměla. Nina nakonec odehrála 22 minut, dala 14 bodů a získala užitečnost 23 za 3 doskoky, střelbu 5/4, TH 7/6, 4 zisky, 1 ztrátu, 7 získaných faulů. Sekundovala ji Saša Chomenčuk, druhá a poslední dvouciferná střelkyně s 10 body, 10 doskoky a užitečností  17. Z dalších osmi hráček měla kladnou užitečnost už jen Hošková a Bellock.

Body: Minarovičová 15, Effangová 15, Kulichová 12, Klaudová 12, Bura 10, Šotolová 10, Vojtíková 6, Marečková 6, Zavázalová 5 - Delić 14, Chomenčuk 10, Hošková 8, Bellock 7, Huňková 6, Reynolds 4, Krakovičová 2, střelba za 2 body: 48/26 : 35/14, trojky: 23/8 : 21/2, TH: 21/15 : 18/17, doskoky: 48:32, ztráty: 14:26, zisky: 19:9, čtvrtiny: 19:15, 27:16, 19:14, 26:6

Sobotní prohra o 40 bodů je nejvyšší prohrou našeho týmu za posledních 5 let (nepočítaje v to zápasy proti USK Praha). Ze 150 utkání, které jsme jako DSK Basketball Nymburk odehráli, jsme prohráli celkem čtyřicet šestkrát - a to včetně zápasů proti ZVVZ USK Praha. Z těchto proher (nyní bez USK) jsme jen čtyřikrát prohráli rozdílem vyšším než 20 bodů. V roce 2015 o se Strakonicemi a Hradcem venku o 26, a v roce 2017 se Slávií o 28. O 23 jsme prohráli s Hradcem Králové doma, opět v roce 2015. I to dokumentuje, jak se nám poslední zápas nevydařil.

Ve středu odehrajeme doma od 19:00 proti Hradci třetí zápas, který buď prodlouží naši letošní sezonu, nebo ji naopak ukončí už v březnu. Dokud je o co hrát, nebalíme nic. Ale že to bude hodně těžké, o tom asi není pochyb. Do sestavy se nám už nikdo další nedostane… Chloe i Eliška zůstávají na marodce.