VELKÉ VÍTĚZSTVÍ NAD FRANCOUZKAMI

Naše basketbalistky dokázaly ve čtvrtek vyprovodit do té doby neporažený tým Basket Landes vítězstvím o 21 bodů 82:61 a stvrdily postup mezi posledních 16 týmů poháru FIBA EuroCup ročníku 2015/16.

Ve skvěle především takticky zvládnutém zápase jsme vyhráli každou čtvrtinu a postupnými krůčky jsme dospěli k cennému vítězství. Hosté nedokázali najít účinný způsob útoku proti naší precizně pracující obraně a v zápase vedli jen krátce na úplném úvodu. Do dvouciferného vedení už v první čtvrtině nás katapultovala Egle Šikšniute, která v první desetiminutovce zaznamenala 12 bodů z dvaadvaceti týmových a protože obrana udržela hosty na 11 bodech, bylo o směru vývoje zápasu jasno. I když se Landes po přestávce snažil vytaženou obranou najít cestu alespoň k snížení našeho vedení, nedostal od našeho skvěle hrajícího týmu sebemenší šanci.

Po zakalkulování všech výsledků a stanovení pořadí 16 postupujících družstev vznikly dvojice pro další kolo Eurocupu. Naše děvčata se o postup do dalšího kole popasují s tureckým týmem Orduspor. První zápas je na programu ve čtvrtek 7.ledna v Nymburce, odveta o týden později v Ordu.

vloženo: 18.12.2015 08:00 / přečteno: 33625x