ACH TY ŠESTKY....

Naše hráčky byly favoritovi z týmu Basket Landes před vyprodanou halou vyrovnaným soupeřem a po boji podlehly o tři body 59:62, což je na druhou stranu do odvety v polovině prosince výborná výchozí pozice.

V utkání byli domácí ve vedení 18 minut a 17 sekund, my jsme vedli 17 minut a 19 sekund. Zbývající dobu do čtyřiceti minut bylo skóre vyrovnané. Ani jeden tým nevedl o více než 10 bodů. Zatímco my jsme tahali za delší konec provazu v prvním poločase, po změně stran lídr vyměnil.

Z časového hlediska byl rozhodujícím momentem vstup do třetí čtvrtiny, který jsme prohráli 2:10. Zápas jsme ale ztratili někde jinde – na čáře trestných hodů. Trestné hody pro nás byly opravdu za trest. Z jedenadvaceti pokusů jsme proměnili pouze deset. „Jedenáct zahozených trestných hodů bylo naprosto rozhodující pro konečný výsledek,“ lamentoval po utkání trenér Kurucz. Obě družstva se nevyznamenala ani ve střelbě za tři body. My i Landes jsme proměnili jeden jediný pokus, my z dvanácti střel (8%), domácí z deseti (10%). „Nechci nás omlouvat, ale na nízké úspěšnosti střelby se mohla podepsat i světla svítící z boku. Na takové osvětlení opravdu nejsme zvyklí,“ upozornil trenér Kurucz.

Další činnosti jako doskoky, ztráty byly poměrně vyrovnané, dokonce jsme v nich měli i trochu navrch.  Devět ztrát za celý zápas je navíc vynikající číslo. Stejně tak je výbornou vizitkou 24 bodů z druhé šance, oproti dvěma domácích. Nicméně stále platí, že trestné hody rozhodly.

Do zápasu vlétly lépe domácí hráčky, které se ujaly vedení 6:0. Dva koše s faulem Jessici Kuster byly jednoznačnou odpovědí a když se k Jess přidala ještě Egle a Tee, dostali jsme se do vedení v zápase, které jsme si udrželi až do konce první čtvrtiny. Jess svým 13. bodem upravila ve 12. minutě na 17:22. Domácí se vzpamatovali, dotáhli náš náskok a dokonce se ujali jednobodového vedení 31:30, ale poslední tři koše druhé čtvrtiny postupně zaznamenaly: Bartáková, Kuster a Chomenčuk.

Vstup do druhého poločasu se nepovedl, brzy jsme přišli o pětibodový náskok a za chvíli už o tři body vedli domácí. V polovině 24.minuty bylo vyrovnáno a pak následující tři minuty nepadl ani bod do jednoho nebo druhého koše. Dříve se probudili domácí, ale do více než čtyřbodového náskoku se nedostali. To se změnilo ve čtvrté čtvrtině, když po koši Bonnan necelých 6 minut před koncem zápasu svítilo na ukazateli skóre 58:48. Smířit se nechtěly Tee a Saša a společnými silami začaly bodově dotahovat náš tým domácím. Po koši Kuster jsme srazili náskok na rozdíl jednoho koše 60:58. Poslední body zápasu padly už dvě minuty před koncem utkání, pak už se ani jeden tým do koše netrefil. Poslední střelu za tři body, která by znamenala prodloužení, jsme měli my. Míč z rukou Jessici Kuster si zatancoval na přední obroučce, ale síťkou nepropadl.

Výborný zápas ve skvělé basketbalové atmosféře skončil šťastným vítězstvím domácích. My však smutnit nemusíme. Z palubovky silného družstva si vezeme jen tříbodovou prohru, a pokud by mělo o pořadí ve skupině rozhodovat skóre vzájemných zápasů, nejsme před domácí odvetou rozhodně bez šance.

Body: Ayim 14, Guzman a Basko-Melnbarde 10, Slisković 8, Le Gluher-Cano a Bonnan 6, Barennes 5, Plagnard 2, Milapie 1 – Kuster 23 /(9 doskoků), Taylor 12 (7 doskoků), Chomenčuk 11 (13 doskoků, 7 získaných faulů), Šikšniute 5, Bartáková 4 (8 doskoků), Šípová 4, střelba za 2 body: 55/28:59/23, trojky: 10/1:12/1, TH 5/3:21/10, doskoky: 43:46, asistence 15:8, ztráty: 14:9, fauly: 22:16, čtvrtiny: 16:20, 15:16, 16:9, 15:14

vloženo: 11.11.2015 23:53 / přečteno: 31347x