HRA KOČEK S MYŠMI

Utkání proti poslednímu týmu tabulky U19 Chance Strakonice bylo rozhodnuto už během prvních minut utkání a konečný výsledek 110:33 atakoval letošní nejvyšší rozdíl ve skóre, který drží USK Praha (79).

Jako hra kočky s myší vypadal zápas 14.kola ŽBL. Myšky ze Strakonic měly velké těžkosti přejít přes půlku hřiště, protože se každou chvíli chytaly do pastiček, které jim tam připravily domácí hráčky ve formě zdvojení hráčky s míčem. Jen v jednom krátkém úseku ve druhém poločase se hostům podařilo využít hůře pokrytý střed hřiště domácími hráčkami a zakončily v přesilovém útoku několik akcí. I to byl jeden z důvodů, proč Strakonice daly ve druhých dvaceti minutách dvakrát více bodů než v prvních. My jsme si body rozdělili mezi první a druhý poločas úplně přesně. Pozitivem bylo, že každá z našich hráček dala alespoň čtyři body.

Celoplošná obrana domácích hráček trvala celých čtyřicet minut. Tým Strakonic si do statistik zapsal díky tomu celkem 45 ztrát, z toho 24 za první poločas. Naše obrana pokračovala pochopitelně i pod našim košem a hostující hráčky pak střílely v posledních sekundách limitu na útok nebo jim 24 sekund ani nestačilo. V našich akcích nechyběla rychlost, využití individuálních schopností jednotlivých hráček a dobrá týmová spolupráce. Devětadvacet asistencí je toho důkazem. Ve druhém poločase Soňa Ursu dokonce počkala s rychlým protiútokem a přihrávkou vybídla ke skórování Míšu Mocovou, která ještě na svém kontě neměla žádné body. V jiných zápasech by za to asi schytala kritiku trenéra, ale v sobotu byl na naší střídačce klid. Navíc vedení zápasu, ve smyslu trenérské práce, připadlo na Jiřího Havrana a trenér Kurucz měl jen poradní hlas.

Na první koš se čekalo minutu, na první faul 2 sekundy. Faulu se dopustila Košatková a první body utkání dala Lenka Bartáková, která získala míč na úrovni vrchu tříbodového území a samostatný nájezd z pravé strany zakončila dvěma body. Po koši za tři body Křížové, přišla podobná situace jako při prvním koši. Saša získala míč a vyslala vstříc koši opět Lenku Bartákovou. Snadné koše daly ráz celému utkání. Po čtyřech odehraných minutách a trojce Huňkové byl stav 12:2 a tedy poprvé dvouciferné vedení. To se ještě v průběhu první čtvrtiny zdvojnásobilo po and one (koši s faulem) Moniky Hamplové (26-6). Minutu před koncem se hostující hráčky naposledy na dlouhou dobu zapsaly do listiny střelců, další body daly až v 17.minutě, kdy za tři body skórovala Veronika Rybová. To už ale na tabuli svítilo 46-6.

Bodově nejvyrovnanější, především zásluhou našeho horšího útoku, byla třetí čtvrtina. Na jejím úvodu jsme ještě rychle dokázali navýšit vedení na 56 bodů (69:13), ale potom se druhou trojkou prosadila Rybová a další body přidala Dudáčková. Náš útok se trochu utápěl ve ztrátách, kterých jsme nakonec v utkání vyprodukovali 19, a také se nedařilo střelecky. V poslední čtvrtině nás bodově táhla Soňa Ursu, autorka 20 bodů, z toho 14 v posledních deseti minutách. Postupně se u našich hráček zaplňovaly kolonky v seznamu střelců čísly různými od nuly. Stovka padla po rychlém protiútoku z rukou kapitánky Aleny Huňkové tři minuty před koncem zápasu. Závěrečný koš našeho týmu zase dala výborně hrající Bakajsová a upravila na 110:31. Poslední slovo však měly hostující hráčky, Košatková zakončila poslední akci po asistenci Rybové. Úplně poslední střelecký pokus zápasu za tři body, na který jsme však měli jen něco málo pod dvě sekundy, skončil na obroučce.

Body: Ursu 20 (8 asistencí, 4 zisky), Bakajsová 14 (9 doskoků), Huňková 12 (trojky 9/4), Zavázalová, Udoděnko, Bartáková po 11, Křížová 7, Pavel 6, Hamplová a Chomenčuk 5, Mircová 4 (5 zisků), Mocová 4 - Rybová 11, Malá 9, Dudáčková 4, Košatková 3, Svobodová, Kohoutová, Petrušková po 2, střelba za 2 body: 64/39:32/10, trojky: 20/7:9/2, TH: 16/11:11/7, doskoky: 47:24, asistence: 29:4, zisky: 27:6, ztráty: 19:45, fauly: 20:21, ranking: 158:-9, čtvrtiny: 30:6, 25:4, 20:10, 35:13

vloženo: 04.12.2016 13:56 / přečteno: 30924x