VÍTĚZSTVÍ = POSTUP

Vítězstvím nad belgickým Namurem 61:54 a při současné výhře Ragusy nad Nantes jsme si zajistili postup do vyřazovacích bojů Eurocupu a příští čtvrtek se utkáme o první místo ve skupině právě s italskou Ragusou

Středeční vítězství v 5.kole základní skupiny nad Namurem se zrodilo po výborném kolektivním výkonu v prvních třiceti minutách zápasu. Před poslední čtvrtinou jsme vedli o 19 bodů a jen ztráta koncentrace konečný rozdíl snížila pro domácí na přijatelnou úroveň.

Domácí v průběhu zápasu vedli jen několika málo okamžiků v první čtvrtině. Pak jsme se utrhli do prvního vedení 9:3, ale to ještě nemělo dlouhého trvání. V 7.minutě po trojce Linskens bylo vyrovnáno 11:11. První desetiminutovku jsme končili za stavu 17:12 pro nás. Domácí zkraje druhé čtvrtiny ještě stačili vyrovnat na 19:19, ale šňůrou 10:0 jsme se poprvé výrazně svému soupeři vzdálili. I přes krátký výpadek, kdy domácí dali dva koše v řadě, jsme si do druhého poločasu přenesli náskok 9 bodů (33:24).

Ve třetí čtvrtině jsme zavřeli v obraně nejnebezpečnější střelkyni domácích Gomez, která stihla jen 5 bodů z trestných hodů a sami jsme několika povedenými akcemi vyhnali vedení až ke dvaceti bodům. Devátenáctibodový náskok nás v poslední čtvrtině uspal. Domácí hrající bez zábran pokles naší koncentrace začali trestat a do půlky poslední čtvrtiny srazili polovinu našeho náskoku. Ve zbytku nádrž našeho náskoku sice ještě trochu prosakovala, ale ne tolik, aby se zásoba ztratila úplně.

Cenné vítězství nad Namurem a současná výhra Ragusy nad Nantes nás s definitivní platností do dalších bojů. Ve čtvrtek 15.prosince tak svedeme s Italkami rozhodující přímý souboj o první místo ve skupině a lepší nasazení do vyřazovacích bojů fáze TOP 16.

vloženo: 08.12.2016 00:12 / přečteno: 27060x