BEZ DOBRÉ STŘELBY NEVYHRAJEME

V souboji s KP Brno jsme nedokázali ani zvítězit a ani si udržet s tímto moravským celkem aktivní bilanci vzájemných zápasů. DSK Basketball Nymburk : KP Brno 55:62.

Utkání proti KP Brno byl další ze zápasů, kde nás pohřbila úspěšnost střelby z pole. S pouhými 25% se zápas nedá vyhrát. Nepadalo nám z dlouhé vzdálenosti. Na tři trojky jsme vystříleli 16 pokusů, avšak ještě větším paradoxem bylo, že jedinými úspěšnými střelkyněmi za tři body byly pivotky Chomenčuk (2) a Udoděnko (1). Festival neproměněných nájezdů přidával ještě více soli do krvácejících ran našeho výkonu. Na klidu nepřidaly ani ztráty na polovině hřiště, ze kterých pak soupeřky vyrážely na spanilé jízdy k našemu koši. Mnoho našich přihrávek bylo čitelných ještě dlouho před tím, než míč opustil ruku přihrávající hráčky a získat takový míč nebylo zase tak náročné. Přehozy do podkošového prostoru na dlouhé pivotky třikrát skončil až za koncovou čárou. Čím více ubíhal čas zápasu, tím více byly naše hráčky nervózní a soupeř stále více na koni.

Přitom utkání jsme nezačali tak špatně. Po prvním vzájemném oťukávání, kde se nepřesnost střelby dala vysvětlit čtrnáctidenní pauzou, jsme se první vzchopili my. Vedli jsme 7:2, ale hosté ještě vyrovnali na 7:7. My jsme znovu utekli a krátce po začátku druhé čtvrtiny jsme měli k dobru devět bodů (21:12). Pak se poprvé za tři body trefila Pecková, která opět hrála výborný zápas, a poslala první varování. Během tří minut se hostující hráčky bodově dotáhly a po koši s faulem Solopové se ujaly vedení. Elisabeth Pavel ještě košem překlopila jazýček vah na naši stranu, ale v ten okamžik už byla nálada v obou týmech diametrálně odlišná. Poločas jsme končily se ztrátou dvou bodů. Osm bodů za čtvrtinu však naznačovalo, že ofenzíva v pořádku není.

První koš třetí čtvrtiny znamenal vyrovnání, ale další hluchý úsek, ke kterému došlo už poněkolikáté v této sezoně, využily hostující hráčky k prvnímu bodovému trháku. Když se po taktické chybě v naší obraně trefila za tři Sládková, situace byla kritická. Hosté vedli o sedm bodů, ale hlavně naše hráčky byly psychicky dole. Ve střelbě si nevěřily a nervozita se přenášela i do obrany. Po dalších našich třech minutých střelách a třech ztrátách dala Beránková trojku a rozdíl ve skóre poprvé vstoupil do dvouciferných hodnot (29:39). Nastalou situaci hasila trojkou Chomenčuk, jenže Pecková její snahu anulovala. Čtyři body znamenaly snížení vedení hostů, ale nakonec ještě Beránková uzavřela bodový účet třetí čtvrtiny na mínus osmi bodech.

Čtvrtou čtvrtinu začala technická chyba našeho trenéra, kterou potrestala Pecková bodem z čáry trestných hodů a z následného útoku dala Solopová trojku na 36:48. Dvanáctibodové manko při nástřelu sedmnácti bodů za druhou a třetí čtvrtinu dohromady už byl nad naše síly. Nelze říct, že bychom utkání zabalili, hráčky se snažily, ale neustále narážely na limity úspěšnosti střelby. Rozdíl ve skóre se pohyboval mezi dvanácti a osmi body a čas na obrat se stále zkracoval. Nakonec se po čtyřech bodech Bartákové ztenčil na pět bodů (55:60) půl minuty před koncem. Takticky špatně zvolený faul při akci Brna poslal na čáru trestných hodů Peckovou, která se nemýlila. Za posledních 8 sekund jsme se zmohli na dvě střely na koš, ale tak jako v celém zápase míč obroučkou neprošel.

Body: Chomenčuk 15 (11 doskoků), Křížová 11, Udoděnko 10 (10 doskoků), Pavel 6, Zavázalová, Bartáková a Ursu 4, Bakajsová 1 - Pecková 19 (7 doskoků), Solopova 14, Kopecká 8, Beránková 7, Moussa a Sládková 5, Madden 4, střelba za 2 body: 51/14:41/15, trojky: 13/3:21/6, TH: 24/18:19/14, doskoky: 55 (21 útočných):39 (9 útočných), asistence 9:10, ztráty: 19:15, fauly: 20:23, čtvrtiny: 19:12, 8:17, 9:15, 19:18

vloženo: 28.11.2016 02:57 / přečteno: 29704x