VÝHRA NAD TRUTNOVEM = 3.MÍSTO

Utkání proti Trutnovu, který pro letošní sezonu svůj kádr hodně proměnil, jsme nastoupili razantně na začátku a postupem času jsme si vypracovali náskok až třicet bodů. Konečný výsledek Trutnov - Nymburk 60:85.

Trutnov musel zápas odehrát v redukované sestavě. Kvůli různým povinnostem chyběly Herinková, Rylichová, Patočková a Prokešová. I náš tým není kompletní a navíc je potřeba šetřit síly na páteční druhý zápas v Krakově. Trutnov však utkání proti Hradci nesehrál vůbec špatně.

V utkání proti Trutnovu jsme byli favority zápasu a ukazovali jsme to po třicet minut s naprostým přehledem. Předvedli jsme několik pěkných akcí, kdy jsme několika přihrávkami vyšachovali obranu domácích a finální střelc už neměl problém zakončit z volné pozice. Naše obrana pracovala výborně, nedovolili jsme domácím dát více než 15 bodů a náskok se zvyšoval až na třicet bodů na konci třetí čtvrtiny. „Stále nám chybí ten zabijácký reflex. Místo toho abychom v rozdílu mířili na čtyřicet, nechali jsme snížit domácí na dvacet pět,“ trochu litoval kouč Kurucz, ale je pochopitelné, že když dá prostor úplně všem hráčkám, nemůže zůstat výkon týmu naprosto stejný v jakémkoliv složení.

Možná velký respekt před našimi hráčkami svazoval domácím ruce a nohy, i když úplně první body utkání dala Vymazalová. Už po 7,5 minutách byl rozdíl ve skóre dvouciferný (20:10) a stále se navyšoval. Nejrychleji rostl ve třetí čtvrtině, kdy domácí nedali tři minuty ani bod a my jsme dali bodů jedenáct. Třetí čtvrtina také skončila naším největším vítězstvím. Poslední hrací období se už jen dohrávalo. Pod dojmem vysokého vedení nebyla koncentrace tak velká a domácí alespoň opticky snížili rozdíl.

„Do utkání se zapojily všechny hráčky, i když třeba Sašu jsme více šetřili. Dařilo se Petře Bakajsové, která ke 14 bodům přidala 8 doskoků, přesnou ruku měla i Katka Zavázalová se střelbou 10/7. Na straně domácích hrozila Hindráková, ale nikdo další se k ní nepřidal,“ zhodnotil krátce trenér Kurucz.

Body: Hindráková 20, Bouman 12, Vacková 9, Šimková 8, Vymazalová 7, Váchová a Vašáková 2 - Huňková 17, Zavázalová a Mircová 15, Bakajsová 14, Hamplová 7, Šípová 6, Khomenchuk 4, Bartáková 3, Mocová a Křížová 2.Rozhodčí: Znamínko, Vondráček. Fauly:11:17. 5 osobních chyb: 0:1 (Mocová). Trestné hody: 22/19 - 13/7. Trojky:1:8. Doskoky: 23:29.

V turnaji O pohár města Trutnova jsme skončili na třetím místě. Vítězem se stal TSV 1880 Wasserburg před Sokolem Hradec Králové. Čtvrtí byly trutnovské hráčky a v souboji o 5.místo porazil Pécs německý tým z Halle a obsadil předposlední pozici. Na turnaji se do all star výběru dostala také Katka Křížová.

vloženo: 10.09.2016 12:06 / přečteno: 27373x