ŠKODA, MOHLI JSME ZVÍTĚZIT

Utkání proti německému mistru bylo testem odolnosti, protože jsme k němu nastoupili necelé čtyři hodiny po konci utkání proti Pécsi. Po celý zápas jsme tahali za kratší konec, ale ve 39.minutě nám do vyrovnání chyběl koš. Nakonec Nymburk - Wasserburg 82:86.

Wasserburg vědom si své fyzické převahy nás především na začátku naháněl po celém hřišti a nebylo snadné tomu odolávat. V první čtvrtině jsme však byli rovnocenným soupeřem. Po dvou minutách jsme sice prohrávali 2:8. Zásluhou Lenky Bartákové, která dala šest bodů v řadě, jsme se přiblížili na rozdíl dvou bodů. Vyrovnání na 20:20 přinesla trojka Katky Křížové a smírně skončila i první čtvrtina. Ve druhé jsme chvíli na začátku drželi plichtu, ale následující čtyři minuty střílely převážně Němky. Jejich náskok se dostal na 11 bodů. Soňa Ursu s Lenkou Šípovou ale Wasserburgu nedovolily odskočit více a svými úspěšnými střeleckými pokusy držely ztrátu v jednociferné sféře. Rozdílem sedmi bodů skončil i první poločas.

Na začátku druhé půle jsme upravili na 47:43, ale dvě trojky v řadě od Deury a Ivanović zažehly snahu Wasserburgu se definitivně odpoutat. Ve třetí čtvrtině se jim to i dařilo a náskok se vyšplhal až na 14 bodů. Stíhací jízdu poslední čtvrtiny zahájila Saša Chomenčuk, další dva koše přidala Petra Bakajsová. Na koš Ivanovič odpověděla dvěma Lenka Šípová. Pak se počet nastřílených bodů chvíli vyrovnal, ale čtyři minuty před koncem zápasu se trojkou prezentovala Křížová (78:73). Do konce zbývaly necelé dvě minuty a trojku trefila i Šípová (80:76). Když už začala poslední minuta, proměnila oba trestné hody Katka Křížová (80:78). Nezbývalo než takticky faulovat, ale hráčky Wasserburgu všechny své trestné hody proměňovaly.

Body: Fontaine 20, Peddy a Ivanović 12, Lucet 10, Tarasava 9, Agunbiade 7, Fikiel6, Deura a Thorsen 5 - Křížová 20 (9 doskoků), Šípová 19 (střelba z pole 8/7), Bartáková 15 (TH 10/9), Ursu 10, Chomenčuk 9, Zavázalová 5, Bakajsová 4, střelba za 2 body: 53/27:43/24, trojky: 15/5:12/3, TH: 27/17:29/25, doskoky: 28:30, asistence 4:8, čtvrtiny: 21:21, 24:17, 24:17, 17:27

vloženo: 09.09.2016 10:39 / přečteno: 30469x