AŽ PŘÍLIŠ KRUTÁ PROHRA

Vzhledem k nečekanému vítězství Gdyně nad Košicemi se v posledním zápase proti Wisle Krakow hrálo o vítězství v turnaji. Proti euroligovému týmu jsme 27 minut hráli výborně, pak ale došly síly a vzhledem k problémům s fauly jsme utkání ztratili až příliš krutou porážkou 55:72.

„K utkání jsme přistoupili zodpovědně a hráli jsme ve střední části skvěle. Proti týmu, který má ambice na LAST 8 Euroligy, jsme podali jeden z nejlepších výkonů nejen na turnaji,“ ocenil trenér Kurucz.

V průběhu první čtvrtiny se domácí tým na body o trochu méně nadřel. Nám trochu haprovala střelba a s účinností střelby z pole 24% jsme velké naděje na vedení v zápase neměli. Navíc jsme dostali k dispozici jen třetinu trestných hodů než soupeř. V ostatních statistických údajích byly oba týmy vyrovnané. Nebylo tedy s podivem, že Wisla Krakow vedla po devíti minutách už o deset bodů (20:10). Ke cti našich hráček budiž dobrý útočný doskok. Ve druhé čtvrtině jsme dokázali domácím ubránit několik útoků, ale na druhé straně jsme body nedávali. Skóre se hrozivě posunulo na 29:16 a uběhlo už pět a půl minuty druhé čtvrtiny. Pak trenér Kurucz změnil obranu. „Přestali jsme přebírat ve cloně, protože mohutnější pivotky naše menší hráčky nedokázaly zastavit. Najednou měli domácí problém a vůbec se nedokázali prosadit,“ vysvětlil změnu náš kouč. Na naší straně se nejprve prosadila Zavázalová, pak dva body přidala Chomenčuk a nakonec Bartáková sólem od zadní lajny přidala další dva body. Poslední body čtvrtiny dala Mircová z čáry trestných hodů (29:24). Škoda, že jsme dvakrát nedali ještě trojku. Vůbec střelba z perimetru se nám v první půli vůbec nedařila. Měli jsme nástřel 11/0, soupeř na tom nebyl o mnoho lépe - 5/0. Naše úspěšnost střelby se oproti první čtvrtině nezvýšila, domácím však klesla na 35%.

Ve třetí čtvrtině se první dva útoky povedly nám, přičemž druhý koš byla první naše trojka a skóre bylo najednou vyrovnané. Po chvíli další trojkou Křížová posunula náš tým do vedení 34:32. Dva rychlé protiútoky Krakova po naší nepodařené střele vyústily v náš time out. Zápas se bodově rozběhl a po trojce Soni, a dvou koších Saši jsme dokonce vedli 41:38. Možná jsme se nechali vývojem zápasu unést, zahráli jsme jeden, dva útoky zbrkle a bylo zase vyrovnáno. Pak zaúřadovali rozhodčí. Nejprve pískli Saše přísně faul při bloku a po krátké chvíli dokonce úmyslný faul na obranné polovině! výklad pravidel o nesportovní chybě se u našich severních sousedů asi liší… Nejhorší na tom bylo, že pro Sašu to znamenalo čtvrtý faul a nutné střídání. Soupeři oslabení pod košem využili a v méně pohledné hře posledních minut třetí čtvrtiny šli opět do vedení o sedm bodů.

Do čtvrté čtvrtiny se Saša musela vrátit, ale rozjeté domácí se už nepodařilo zastavit. Navíc jsme k tomu přispěli třemi zkaženými přihrávkami, které domácí využili k rychlému protiútoku. Za minutu byl stav 58:45 a za další tři minuty už 64:45. „Takový průběh nás srazil do kolen. Najednou zvítězila únava a hra se rozsypala. Navíc jsem musel řešit problémy s hráčkami pod košem. Saša měla čtyři fauly, Lenka Šípová se vyfaulovala a Monika Hamplová byla zraněná,“ mrzelo Dana Kurucze. Rozdíl ve skóre se dovalil až na 22 bodů, který na konci korigovala dvěma trojkami Alena Huňková.

Body:  Kobryn 27, Pop 12, Morrison 9, Misiuk 7, Abdelkader 6, Ziętara 6, Ygueravide 5 - Chomenčuk 18, Křížová 12, Huňková 6, Mircová 6, Ursu 5, Bakajsová 4, Zavázalová 2, Bartáková 2, střelba za 2 body: 43/22:42/16, trojky: 12/2:19/5, TH: 30/22:12/8!!, doskoky: 36:36, ztráty: 17:18, čtvrtiny: 22:12, 7:12, 23:21, 20:10

vloženo: 12.09.2016 04:24 / přečteno: 34809x