BRONZOVÝ ČESKÝ POHÁR

Utkání zklamaných o třetí místo v Českém poháru jsme rozhodli hned v první čtvrtině a nenechali jsme nikoho na pochybách, že je bronzová medaile dostatečnou motivací. I když se Žabiny od třetí čtvrtiny enormně snažily, utkání skočilo naší výhrou 87:77.

Do zápasu jsme vstoupili opravdu maximálně soustředění a naše obrana byla pro Žabiny skoro nepřekonatelnou. Když už se to hostům povedlo, nepodržela je střelba ani z dálky ani zpod koše. S úspěšností 14% se na více než 9 bodů cílit ani nedá. Žabiny srážely také ztracené míče, celkem devět za první čtvrtinu a sedm útočných doskoků našich hráček. Oboje se projevilo i na počtu vystřelených pokusů, kterých jsme měli za deset minut o devět více. Sedmnáct bodů v řadě, vyfutrované třemi trojkami Aleny Huňkové nás donesly k vedení 29:4. Škoda, že posledních pět bodů dali hosté. Druhá desetiminutovka už byla vyrovnanější, přesto jsme si udržovaly vedení bez větších problémů. Zlepšení výkonu hostů bylo patrné na útočné i obranné polovině. Úspešnost střelby se zvýšila na 20% a pomalu se začalo ukazovat, že našim děvčatům trochu docházejí síly. Snaha zastavit útoky Brňanek vyzněla ve větší počet trestných hodů, které ale hosté pečlivě proměňovali.

Po přestávce se Žabiny výrazně zlepšily, vytáhly obranu a začaly bod po bodu stahovat výraznou ztrátu. Ve třetí čtvrtině se střelecky zlepšily a 32 body znejistěly možná až příliš klidně hrající naše děvčata. Ve třetí čtvrtině měly Žabiny střelbu z pole 17/11, pomohly se dvěma trojkami. Rozdílovou hráčkou byla Whitney Bays, která po prvním poločase končila s nulou, ale za dalších deset minut měla na svém kontě 19 bodů! Nápor Žabin pokračoval i v poslední desetiminutovce, ale stále je trápila nepřesná střelba. Nebýt spousty zahozených jasných šancí, mohly se Brňanky přiblížit i více než na devět bodů (81:72). K tomu nejtěsnějšímu výsledku se hosté dopracovali po čisté šňůře 12:0. V poslední čtvrtině se vyfaulovala Alena Huňková a Krystal Vaughn. Naše podkošové hráčky nás však nenechaly padnout. Kiki 24 bodů a 9 doskoků, Saša 14 bodů a 14 doskoků, Krystal přidala za 28 minut 19 bodů a Alena Huňková 14. Dvojcifernou střelkyní byla Chloe Wells a šest bodů přidala dvěma trojkami Eliška Mircová. Další střelkyně se neprosadily, ale to bylo i dílem dáno jejich krátkým pobytem na palubovce.

Body: Linskens 24, Vaughn 19, Huňková a Chomenčuk po 14, Wells 10, Mircová 6 – Bays 26, Adamcová 14, Buzov 13, Stoupalová 7, Hausknechtová 6, Šoukalová 5, Tomancová 4, Švrdlíková 2, střelba za 2 body: 52/22:50/19, trojky: 18/9:14/4, TH: 21/16:33/27, doskoky: 44:39, zisky: 7:8, ztráty: 19:17, asistence: 16:12, fauly: 25:23, čtvrtiny: 29:9, 26:20, 23:32, 15:20

Řekli po utkání

Daniel Kurucz (trenér DSK Basketball Nymburk): „Žabiny v závěru zabojovaly a dost nám to znepříjemnily. My jsme si asi mysleli, že stačí hrát pro výhru tři čtvrtiny a málem se nám to vymstilo. Jsem samozřejmě rád, že jsme skončili třetí, je to dobré z hlediska našich vnitřních pocitů, které byly včerejším zápase dost špatné. Jasně jsme asi viděli, proč jsme neskončili první nebo druzí, protože se musí hrát celých čtyřicet minut. V prvním poločase tohoto zápasu se ukázalo, že naše obrana umí být dobrá, ale ve druhé půli jsme se zase vrátili k výkonu ze včera. Beru to jako poučení, zítra máme trénink a jdeme zpátky do práce. Stačil nám ze dvou zápasů jeden poločas k tomu, abychom získali třetí místo.“

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Druhý poločas byl určitou náplastí na ty dvě porážky na turnaji. Přišlo to bohužel pozdě, ale bude se nám odjíždět trošičku líp. Turnaj nás nezastihl v ideální formě a cíl, kterým byla medaile, se nám nepovedlo splnit. Aspoň že ve druhém poločase jsme byli schopni se pokusit o obrat, ukázali jsme vůli a charakter. Jinak opět škoda, protože nám zase utekl úvod zápasu a proti takovému soupeři se těžko dotahuje. A že jsme první tři poločasy na turnaji nedali ani jednu trojku? V semifinále jsme si nebyli schopni vůbec vytvořit otevřené pozice, ze střední vzdálenosti, natož z trojek. Dnes jsme se snažili dostat do hry hráčky, které zrovna měly formu, ale nebyly to střelkyně z dlouhých vzdáleností. Zvykem ale malý počet trojek není, spíš patříme k vrchní polovině ligy.“

vloženo: 27.02.2018 15:32 / přečteno: 28801x