V HLAVNÍ ROLI ZTRÁTY

Naše Lvice zabily především vlastní mnohdy nevynucené ztráty, kterých bylo skoro čtyřikrát více, než měl soupeř a měkkost při osobních soubojích.

Začátek zápasu nevypadal špatně. Vedli jsme 14:10 a měli jsme na ruce dva trestné hody. Neproměnili jsme ani jeden a přišel trest. V poslední vteřině nás domácí pokárali trojkou a upravili skóre na 13:14 z jejich pohledu. Po dobré první desetiminutovce přišla druhá čtvrtina. Vyrobili jsme devět ztrát! Byly to situace po vyhazování z autu nebo poblíž vrcholu tříbodového oblouku, ze kterých vyráželi domácí do smrtících brejků. Pod náš koš dorazily domácí hráčky dříve, než jsme stačili zformovat osobní nebo zónovou obranu. „Pro mě to byly nepochopitelné ztráty,“ poznamenal rezignovaně Dan Kurucz. Soupeř nám ve druhé desetiminutovce lacinými koši bodově utekl až na rozdíl 14 bodů (37:23)

Ve třetí čtvrtině jsme zapnuli, vyhráli jsme ji o dva body a v jejím průběhu jsme dokonce srazili vedení domácích pod deset bodů na 49:40. Jenže začátek poslední části nám hrubě nevyšel. Domácí si rychle vyrobili dvacetibodový náskok. „Neplnili jsme základní taktické pokyny. Měli jsme se snažit hrát pod koš a pak vyhazovat ven na perimetr. Místo toho přišly další ztráty a soupeř nás dorazil pěti rychlými protiútoky,“ popsal nejkrizovější čtvrtinu trenér Kurucz, který na konci stáhl všechny zahraniční hráčky, a utkání se dohrávalo.  Druhý poločas jsme prohráli 28:52 a celkové skóre bylo 89:51.

„Rozhodujícím momentem bylo 25 ztrát a pouze 5 zisků a to soupeř nebránil po celém hřišti a nijak extrémně na nás netlačil. Byly to nevynucené ztráty v rozehrávce a tím nemyslím jen chyby rozehrávaček. Po našich ztrátách dali domácí čtyřicet bodů a to je obrovské číslo,“ hledal příčiny trenér Kurucz. V utkání bylo vidět, jak je tým závislý na dvou rozehrávačkách, které odjet nemohly.  „Náš tým je postavený na tom, že v týmu jsou Bortelová a Mišurová nebo alespoň jedna,“ doplnil Dan Kurucz.

Domácí navíc byli daleko drsnější na hráče bez míče a to nám dělalo obrovské problémy. „Na takový způsob obrany jsme nebyli připraveni. Míče jsme často ztráceli při přijímání přihrávek, když tam byly domácí hráčky dříve a razantně. My jsme neodpověděli podobnou silou,“ konstatoval Kurucz, který měl ale jen omezený počet hráček, a tak i jeho možnosti přitvrdit byly omezené. Tím, že naše hráčky byly „měkké“, domácí si dovolovali ještě více. „Tvrdě hrála jen Monika Hamplová,“ všiml si Kurucz.

Dobrý zápas sehrála Waltiea Rolle, byť noc před tím bojovala s žaludeční nevolností, Jacinta Monroe po dlouhé době s menší bolestí kolena se také snažila. Theairra Taylor bojovala, ale vůbec jí to nestřílelo. Trojky měla 7/1. Každá ze tří Američanek měla v kolonce užitečnost číslo vyšší než deset. Bohužel při střelbě z dálky se nedařilo ani Aleně Huňkové (8/1). „Nesžili jsme se s jinými míči a zvláštními deskami,“ řekl Dan Kurucz. Na rozehrávce strávila třicet minut Anežka Skokanová, která se snažila, ale nervozita z velké zodpovědnosti jí svazovala ruce, stejně tak pro Verlíkovou to byl hodně náročný zápas, v klubové soutěži první mezinárodní. Obě hráčky si připsaly polovinu všech ztracených míčů. „Bylo to pro nás poučení a příští zápas bude lepší,“ slibuje Daniel Kurucz.

Body: Agumbiade 20, Prize a Deura 17, Kuster 15,… Monroe 14 (7 doskoků), Taylor 14 (6 doskoků), Rolle 10 (6 doskoků), Skokanová a Peklová 4, Huňková 3, Rejchová 2, Hamplová 0 (7 doskoků) – střelba za 2 body: 49%:41%, trojky: 17/7 – 41% : 16/2 – 12%, doskoky: 40:31, ztráty: 7:25, zisky: 5:14, čtvrtiny: 13:14, 24:9, 19:21, 33:7

vloženo: 26.11.2014 23:39 / přečteno: 33505x