ŠPATNÝ VÝKON V BRNĚ

Utkání v Brně s BK Handicap se nám absolutně nepovedlo. S úspěšností střelby ještě horší než ve Strakonicích, ale bez účinného doskoku a bojovnosti vedla k téměř dvacetibodové prohře 48:67.

Zápas v Brně proti BK Handicap jsme prostě nezvládli. Tvrdě hrajícím domácím jsme se nedokázali vzepřít a snášeli jsme jejich agresivní hru. Nenašel se nikdo, kdo by zvýšil bojovnost a přijímanou tvrdost dokázal vrátit a nenašlo se nic, od čeho bychom se mohli odpíchnout - doskoky, zisky, nějaká úspěšná těžká střela. Do mentální defenzívy nás zatlačilo i několik sporných výroků rozhodčích, ať už to bylo otočení autů nebo dvojí metr na fauly. To však nemůže být omluva za náš tragický výkon. „Byla to ostuda, kterou si Nymburk prostě nemůže dovolit. Takový způsob naší hry se už nesmí opakovat,“ zuřil trenér Kurucz po zápase.

Přitom zápas jsme nezačali špatně. Vedli jsme po čtyřech minutách 8:2, ale tím se náš bodový účet v první čtvrtině uzavřel. Dvanáct bodů dali domácí a ujali se vedení 14:8. Ze 17 střel z pole jsme proměnili tři, což značilo úspěšnost 18%. V průběhu druhé čtvrtiny jsme se sice vrátili na rozdíl jednoho bodu (15:14), ale pak jsme dovolili domácím dát tři koše na 21:14 a v té době klesla úspěšnost střelby z pole na 15%! Po time outu se za tři body po zisku míče trefila Soňa Ursu, dva body z trestných hodů přidala Křížová a rozdíl ve skóre se stal zase hratelným 21:19. Za domácí zvýšila Palušná a my jsme na tento koš nedokázali díky čtyřem ztrátám odpovědět. První poločas skončil s přízemním skóre 26:21, když jsme na svém kontě měli pouze pět proměněných střel z pole z 29 pokusů (trojky 1/8, dvojky 4/21). Výborně jsme stříleli trestné hody 10/10.

Definitivní konec nadějí na lepší výsledek přinesl úsek mezi 25. a 30.minutou, který jsme prohráli 0:17. V té době domácí proměnili každý střelecký pokus v koš, my jsme měli šest pokusů mimo a nedokázali jsme v útoku být dostatečně razantní, a proto jsme ani jednou nestříleli trestné hody. Rozdíl se dostal až na dvacet bodů (47:27) a bylo jasné, že při střelecké potenci toho večera už je téměř nemožné ho zlikvidovat. Navíc domácí takový průběh zápasu ještě více nabudil. V poslední čtvrtině sice Katka Zavázalová pěti body naznačila, že bychom se vzdávat nemuseli, ale trojka Švrdlíkové otupila ostří našich útočných snah. V polovině poslední čtvrtiny byl stále rozdíl dvouciferný a naděje na vyrovnání byla hodně daleko.

Body: Palušná, Stoupalová, Sedláková po 14, Švrdlíková 9, Adamcová a Šoukalová 6, Vitulová a Křivánková 2 - Zavázalová 9, Křížová a Chomenčuk 8, Ursu a Bartáková 7, Huňková 5, Hamplová a Šípová 2, střelba za 2 body: 39/19:42/12, trojky: 4/2:17/3, TH: 32/23:19/15, doskoky: 37:28, ztráty: 26:22, fauly: 19:29, zisky: 10:15, čtvrtiny: 14:8, 12:13, 21:9, 20:18

Dan Kurucz: „Rozhodlo to, že jsme měli špatnou střeleckou úspěšnost, nedávali jsme koše, ani když jsme byli sami pod košem, to si myslím, že bychom si neměli dovolit. Pak musím říct, že rozhodčí připustili tak tvrdou hru, že se chvilkami na to koukat nedalo, brněnské hráčky se tomu dokázaly přizpůsobit a my ne.“

Viktor Pruša: „Zápasy proti takovým týmům jako je Nymburk se dají vyhrát jedině obranou. Soupeři jsme nedovolili překonat 50-ti bodovou hranici z čehož se nám dařilo přecházet do rychlého protiútoku a v tomto dneska vidím náš konečný úspěch. Hráčky zaslouží klobouk dolů za agresivitu a nasazení, se kterým vydržely po celý zápas. I přes vysoký počet ztrát (26) jsme s výjimkou úvodu po celý zápas vedly a i v útoku dnes udržely poměrně vysoké procento střelby (49 procent). Vítězství je pro nás  velkou motivací do další práce.“

vloženo: 06.10.2016 01:33 / přečteno: 30844x