JASNÝ ZÁPAS O ŠEDESÁT

Po překonání úvodního odporu soupeře jsme od jedenácté minuty svůj náskok rychle zvyšovali, až se dostal na náš ligový rekord 61 bodů. U19 Chance Strakonice - DSK Basketball Nymburk 39:100.

„Vyhráli jsme zaslouženě, i když nástřel jsme měli snad na sto třicet,“ řekl po utkání trenér Dan Kurucz. Bohužel jsme v některých fázích neproměňovali jednoduché situace zpod koše. „To je o koncentraci,“ vysvětlil Kurucz. Nechyběla nám však snaha dát body alespoň po útočném doskoku na druhý pokus. Sice úspěšnost střelby z pole byla spíše podprůměrných 37%, ale měli jsme k dispozici 94 střeleckých pokusů. Důvody tak vysokého počtu střel hledejme v několika rovinách. Jednak jsme donutili soupeře k 35 ztrátám, a tedy domácí téměř každou minutu nedokončili jeden útok. Za druhé jsme byli bez konkurence na útočném doskoku. Byť jsme se museli obejít bez Saši Chomenčuk a Katky Křížové, nasbírali jsme celkem 28 útočných doskoků a podle statistiky jsme z druhé šance dali 16 bodů. Za třetí jsme třicet bodů dali z rychlého protiútoku, většinou po ztrátě domácích na vrcholu trojkového oblouku.

„Aniž bych hráčkám celoplošnou obranu naordinoval, vytahovali jsme defenzívu až pod koš soupeře, využívali jsme osobní i zónový přes a domácí hráčky byly nešťastné,“ popsal trenér Kurucz obrázek větší části zápasu.

Zpočátku možná body nepřibývaly tak rychle. Jednak domácí měli ještě trochu naděje na přijatelný výsledek, a také nám se nedařilo střelecky. Úspěšnost střelby v první čtvrtině byla jen 26%. „Připadalo mi, že koš stojí o půl metrů dál. Všechny střely byly krátké,“ pousmál se náš trenér. Od druhé čtvrtiny už bylo všechno v pořádku. Za deset minut jsme nastříleli 34 bodů a poločasový rozdíl 20:54 nám mohl dávat absolutní klid do druhé poloviny zápasu.

Možná byl klid až příliš velký, protože domácí úvod třetí čtvrtiny vyhráli 6:2, jenže dalších osm minut skončilo naším vítězstvím 20:2, když domácí dali pouze jeden koš ze hry. V poslední čtvrtině se už hrálo jen o skóre. Nakonec se našim děvčatům podařilo překonat i stobodovou hranici. Povedlo se to Soně Ursu  v poslední minutě po rychlém protiútoku střelou za tři body.

„Je dobře, že jsme dokázali dát stovku, i když se nám nedařilo střelecky. Byli jsme schopní horší střelbu nahradit úsilím v obraně a na doskoku,“ líbilo se trenéru Kuruczovi a dodal: „Výborný zápas odehrála Lenka Šípová, která měla na svém kontě nakonec 19 bodů a 8 doskoků. Byl jsem rád, že první větší porci minut v ŽBL odehrála také Míša Mocová.“

Body: Dudáčková a Petrušková po 8, Musilová a Rybová 6, Holubová a Paroubková 4, Svobodová 3 - Ursu 26, Šípová 19 (8 doskoků), Huňková 18 (5 doskoků), Bartáková 13, Zavázalová 11 (6 doskoků), Hamplová 6 (6 doskoků), Mircová 3 (8 zisků), Bakajsová 2 (8 doskoků), Mocová 2 (4 doskoky), střelbaza 2 body: 40/13:73/29, trojky: 6/0:21/6, doskoky: 25:48, ztráty: 35:9, zisky: 4:21, fauly: 18:22, čtvrtiny: 12:20, 8:34, 8:22, 11:24

vloženo: 01.10.2016 23:11 / přečteno: 32381x