LENKA: ČEKALA JSEM, KDY SE CHYTNEME

Zápas ohodnotily dvě klíčové hráčky svých týmů. Kateřina Křížová, autorka 16 bodů a 12 doskoků, a Lenka Bartáková, která dala sedm důležitých bodů a měla 2 zisky v rozhodujícím období zápasu.

Kateřina Křížová - Sokol Hradec Králové

Jak se dnešní zápas lišil od těch předchozích?

Dneska jsme začali soustředěně, byli jsme trpěliví, výborně jsme bránili, hráli jsme kolektivně a myslím, že jsme tím soupeře dost zaskočili. V prvním poločase jsme hráli rychle dopředu a měli jsme i rychlý návrat do obrany.

V prvním poločase jste byli lepší na doskoku. Prošli jste nějakou speciální přípravu?

Nymburk má velkou sílu pod košem na doskoku a věděli jsme, že to musíme nahradit velkou aktivitou. To se nám podařilo dodržovat a přinášelo to ovoce.

Myslíte, že domácí nebyli dostatečně aktivní pod košem?
Zdálo se mi, že více sázeli na výhodu svých fyzických, výškových, parametrů.

Co bylo klíčovým bodem zápasové prohry?

V jeden čas měl soupeř šňůru 7:0 a my jsme nedokázali najít nějakou zbraň v taktice, abychom tomu zamezili. Domácí si začali věřit, dávali lehké koše z nájezdů a to jim vrátilo herní pohodu.

S jakým poselstvím odcházíte z dnešního zápasu?

Takhle vyrovnaný průběh nám ukázal, že můžeme hrát s Nymburkem vyrovnanou partii a můžeme ho porazit.

Lenka Bartáková - DSK Basketball Nymburk

Byl to dnes těžký zápas, ale v semifinále se asi nic jiného očekávat nedalo. V prvním poločase jsme byly ospalé, vůbec jsme nebránily. Ve druhém to už byl boj.

Jak jsi utkání prožívala?

Hodně. V prvním poločase jsem pořád čekala, kdy se chytneme a ve druhé už mě to strhlo naplno.

Podléhala jsi někdy skepsi, že bychom mohli prohrát?

Věřila jsem celou dobu, že vyhrajeme, nemůžu jít do zápasu se strachem, že ho ztratíme. Ani v průběhu mě nenapadlo, že bychom s nimi mohli prohrát. S Hradcem máme za sebou více utkání. V některých jsme vedli o dvacet, pak jsme se tahali o výsledek, naopak v Hradci jsme prohrávali celý první poločas a pak jsme v pohodě vyhráli…

Jak moc pomohly tvoje zisky k vítězství týmu?

Doufám, že pomohly (úsměv). Je to něco, co umím, a tak to musím využívat. Dneska si mi to povedlo v pravou chvíli.

Lenka Bartáková má průměr 2,16 zisků na zápas, což je nejvíce z nymburských hráček a 4.místo mezi všemi hráčkami ŽBL - poznámka

Jak těžké byly nájezdy pod koš?

V prvním poločase byl podkošový prostor hodně ucpaný, ve druhém to bylo lepší, protože zápas byl fyzicky hodně náročný a už ani soupeř neměl tolik sil, aby lépe bránil vymezené území.

Byly nájezdy tím rozhodujícím prvkem vítězství?

Když jsme měli trojky 13/2 a já sama 5/1, tak asi byl (smích). Já jsem to přesně věděla, včera při tréninku mi padalo a dneska nic.

vloženo: 05.04.2016 10:23 / přečteno: 29749x