CESTA K VÝHŘE: TŘETÍ ČTVRTINA

Utkání hodné semifinále mezi druhým a třetím týmem tabulky dlouhodobé soutěže viděli fanoušci obou týmů v pondělní podvečer. Po boji jsme nakonec uspěli v poměru 66:63.

V průběhu celých čtyřiceti minut se ani jeden tým nedostal do dvouciferného vedení. My jsme vedli na začátku poslední čtvrtiny o 9 bodů (52:43), osm bodů náskoku si hosté připsali na konci 17.minuty (20:28). O sedm minut delší čas zase odehrál ve vedení Hradec, ale většinu času byl před Nymburkem v prvním poločase, ve druhém naopak jsme byli ve vedení delší dobu my. Tomu také odpovídalo bodové skóre obou poločasů. Zatímco první vyhrál Sokol 33:28, ve druhém jsme uspěli my a to v poměru 38:30.

V prvním poločase bylo naší velkou slabinou doskakování. Sice jsme měli výškovou převahu, ale hosté měli pod naším košem převahu množstevní. Klidně i čtyři hráčky Sokola se hrnuly pod koš, kde se snažily vyšťourat míč a opět ohrozit náš koš. Vypadalo to tak, že hosté měli magnet v ruce, který je k míči přitahoval velkou silou. I když už se zdálo, že doskok bude náš, začal míč poskakovat po natažených rukách hráček pod košem, a protože těch Sokolských tam bylo více, končil míč u nich. Poločasová statistika doskoků 29:17 pro Hradec nepotřebuje už další komentář. Když se k tomu přidá naše úspěšnost střelby z pole 29% (Hradec 44%), je vlastně pětibodové manko ještě lichotivé.

Pokud bychom chtěli přemýšlet, proč to tak je, stačí se podívat na další statistiku a to jsou ztracené míče. My jsme o míč přišli jen šestkrát, soupeř čtrnáctkrát. Koše po ztrátách soupeře nám v prvním poločase přihrály 13 bodů, hostům jen dva.

Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili procento střelby a hostům jsme se zcela vyrovnali. Zlepšili jsme doskok, i když to na přetočení poměru nestačilo, Hradec jsme zastavili. Ztráty zůstaly ve srovnání s prvním poločasem na stejném poměru, přičemž stále platilo, že jsme po ztrátách soupeře vytěžili více než třetinu bodů. V celém zápase se nám nedařilo střelecky z perimetru. Dali jsme jen tři trojky z 18 pokusů, hosté však také zůstali za svými schopnostmi. Ani ne tak úspěšností, ta byla solidních 38,5%, ale četností pouze třinácti pokusů (sezonní průměr mají 18 střel). Bylo vidět, že naše hráčky nedávaly střelkyním na perimetru tolik prostoru.

Body: Kuster 18 (5doskoků, 4 zisky, 4 získané fauly, střelba z pole 13/9), Bortelová 18 (4 doskoky, 4 zisky), Bartáková 9 (3 doskoky, 2 zisky), Taylor 8, Šípová 5, Šikšniute a Chomenčuk 4 - Křížová 16 (12 doskoků), Bura 14, Stará 12 (6 asistencí), Rosenbaumová 10, Hartigová 4, Andělová a Zavázalová 3, Kuthanová 1; střelba za 2 body: 48/24:48/20, trojky: 18/3:13/5, doskoky: 34:42, asistence 14:18, ztráty: 14:22, zisky: 14:7, fauly: 17:15, čtvrtiny: 13:18, 15:15, 22:10, 16:20