PRVNÍ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

Ženy sehrály svůj první přípravný zápas v letošní sezoně. Soupeřem jim byl tým VŠ Praha.

Kromě úvodní části zápasu byly ve vedení o trochu více sehrané domácí hráčky. Domácí si dokázali v obraně lépe vypomáhat a byli lepší na doskoku. I když nakonec podle technického zápisu nasbíraly domácí hráčky více ztracených míčů, byla naše hra trochu poplatná délce společné přípravy. „Pět na pět jsme hráli jen na posledním tréninku,“ podotkl trenér Kurucz.

Po úvodních pěti minutách, kdy jsme vedli o dva body, náš trenér prostřídal. Domácí se chytli příležitosti a vývoj skóre otočili. Dostali se do osmibodového vedení, které v úvodu druhé čtvrtiny postupně natáhli na 14 bodů. Do šaten se šlo za stavu 40:29 pro domácí.

Ve druhém poločase jsme domácí hráčky nejprve dotáhli na sedm bodů (26.minuta 49:43) a na konci čtvrtiny jsme ztráceli už jen 5 bodů. V poslední desetiminutovce však domácí opět zabrali a dovedli zápas do vítězného konce 67:55.

V utkání jsme nedokázali nastřílet mnoho bodů a to především zásluhou nízké úspěšnosti střelby za dva body (VŠ –  64,9% vs. NBK – 38,9%). Naopak ve střelbě z perimetru jsme byli lepší my (13,3% : 37,5%). Procento trojek nám výrazně zvedla Huňková (střelba za tři 3/3), po jedné dala Bortelová, Šípová a Rybová. Na doskoku jsme nebyli tak úspěšní jako domácí (32:25).

Trenér Kurucz dal příležitost všem jedenácti hráčkám, které měl k dispozici a dokonce je všechny alespoň na chvíli poslal na plac už v první čtvrtině. Své minuty dostala Klokočníková i Žampová, jejíž bojovnosti si všiml i trenér Kurucz. I když se nám nepodařilo vyhrát, neměl kouč důvod k pesimismu. „Některé hráčky se ukázaly v dobrém světle, ale našli jsme pochopitelně ještě velké množství chyb. Bylo vidět, že musíme zapracovat na obraně pick and rollu, musíme zapracovat na obraně vůbec a musíme zagresivnit činnost na doskoku. Věřím, že už ve čtvrtek budeme lepší,“ dívá se optimisticky trenér Dan Kurucz.

Body: Záplatová 12, Pohunková 10, Sládková 9, Opočenská a Bakajsová 8, Pudláková a Satoranská 6, Mainclová, Krejzová, Mircová a Šípová po 2 – Bortelová a Huňková 11, Šípová 9, Rybová a Egle 7, Skokanová 5, Verlíková 3, Žampová a Bartáková 1, střelba za dva body: 37/24:36/14, trojky: 15/2:16/6, doskoky: 32:25, asistence 8:9, ztráty: 14:9, zisky 4:9, fauly 18:17, čtvrtiny: 22:14, 18:15, 11:17, 16:9

vloženo: 02.09.2015 00:40 / přečteno: 31503x