DRUHÝ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS

Nymburské hráčky v prvním domácím zápase nestačily na VŠ Praha a prohráli trojkou kapitánky Bortelové nakonec pouze o jediný bod 68:69.

Doskok a obrana, dvě slova, která určitě zněla všem nymburským hráčkám celou noc jako ozvěna. Doskok a obrana, dva prvky, které našim hráčkám ve výrazných částech zápasu chyběly. „Musíme si uvědomit, že je třeba být v obraně daleko koncentrovanější, než jsme dnes byli a to hlavně po celý zápas,“ apeloval kouč Kurucz na hráčky po skončení utkání i v jeho průběhu. Právě nekonzistentnost obrany zapříčinila vybudování výraznějšího náskoku hostujících hráček v průběhu zápasu.

První problémy v obraně mohli diváci vidět krátce po začátku první čtvrtiny, a když se k tomu přidala i katastrofální střelba z pole (21% Nymburk, 63% VŠ), nemohl vývoj skóre vypadat jinak, než jak ukazovala proměňující se čísla na ukazateli nastřílených bodů. A to první dva koše jsme dali my, vedli jsme 4:0 a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté „odjeli“ osmnáctibodovou šňůrou na 4:18. Teprve pak se podařilo utrpení zastavit a poslední čtyři minuty první čtvrtiny už skončily poměrem 7:9.

Do zápasu nás na začátku druhé čtvrtiny vrátila jedna solidní obrana, po které spadlo procento střelby u VŠ Praha na 35% a když se k tomu přidala i výrazně zlepšená střelba z pole (na konci čtvrtiny 40%), bylo utkání v počtu nastřílených bodů skoro vyrovnané. Stále jsme ale bojovali s účinností doskoků. Hosté měli 9 útočných a 14 obraných doskoků, u nás byly počty o úroveň nižší (5/10). I když jsme měli soupeřky na lopatě a stačilo jen zasunout do pece, přišly dvě taktické chyby při výpomoci a hosté se nadechli.

Ze šestibodového manka na úvod druhého poločasu se po chvíli stalo 15 a bohužel do konce třetí čtvrtiny se ještě o bod navýšilo. Hosté hráli rychle dopředu a my jsme se z postupného útoku nedokázali prosadit a to ani na druhý nebo třetí pokus. Počet útočných doskoků nám stoupl na dva a půl násobek, ale bodů jsme dali jen devět, oproti soupeři, které nám nasypal dvakrát tolik.

I druhá sudá čtvrtina byla z naší strany podstatně lepší. Skončila nakonec naším vítězstvím 25:10, dokázali jsme hostům nastřílet 14 bodů v řadě, ale protože byl zápas jen čtyřicetiminutový, dostat do vedení se nám nepovedlo. VŠ-ky několik vteřin před koncem zápasu jednou šestkou posunuli rozdíl ve skóre na čtyři body a tím nám prakticky vzali možnost vyrovnat. Veronika Bortelová trojkou s klaksonem konce zápasu upravila na jednobodový rozdíl.

„Výsledek je sice v přípravných zápasech na druhém místě, ale spokojený jsem nebyl. Chtěli jsme na nymburské palubovce začít vítězstvím, ale nepovedlo se. Ne vždy hráčky plnily taktické pokyny a hodně jsme hořeli v obraně a na doskoku. Rád bych vypíchl dnes tři hráčky, u kterých jsem viděl oproti minulému utkání velký pokrok, a to je Lenka Bartáková, Anežka Skokanová a Monika Verlíková,“ uzavřel hodnocení zápas Daniel Kurucz.

Body: Bartáková 13, Egle 12 (16 doskoků), Bortelová a Skokanová 10, Verlíková 9, Šípová a Rybová 5, Hamplová 4 – Satoranská 15, Pudláková 14, Mircová 8, Záplatová 7,. Sládková, Mainclová a Pohunková po 6, Krejzová a Opočenská 2, Šípová 1, střelba za 2 body: 57/22:45/21, trojky: 15/2:10/3, doskoky: 40:55, asistence: 13:15, ztráty: 15:25, zisky: 17:5, fauly: 24:20, čtvrtiny: 11:27, 23:13, 9:19, 25:10