ŽENY B | 1.liga - 02.11.2014 11:30

57
Noem Arch Brno Noem Arch Brno Hosté
61

Proti týmu, který netají své ambice, jsme v neděli neměli mít nárok. Začátek tomu odpovídal, po 10-ti minutách už Brno vedlo 8:19. Naše děvčata ale nemínila prodat svou kůži lacino a díky enormnímu nasazení začala z náskoku ukrajovat. Již v 17.minutě to bylo jen o bod – 26:27. Soupeř přitvrdil, ale přesto byly fauly pískány jen na naší straně a díky nim Brno do půle opět odskočilo na 8 bodů. Trenér Kutík své hráčky uklidňoval, ať se soustředí na hru a ne na výroky sudích. V průběhu 3.části ho posuzování především jednoho z arbitrů tak rozčililo, že své pocity vyjádřil nahlas a byl po TCH za stavu 36-39 vykázán do hlediště. Naše holky takový vývoj ještě více semknul a hosté se nestačili divit. Po třetí části jsme prohrávali už jen o bod (41:42). Bohužel trend pouštění tvrdých zákroků soupeře pokračoval i v poslední části a tak holky bojovaly na hřišti proti více než pěti hráčkám soupeře. Přesto ještě v poslední minutě to bylo 57:57, v koncovce díky 4 TH byli úspěšnější hosté.

Dnes jsme si zasloužili vyhrát, děvčata podala výborný výkon. Bohužel z dosavadního průběhu soutěže rozhodovali nejslabší rozhodčí. Hodně popudili hráčky, trenéry i diváky. Především pan Kovačovič pískal pouze auty a i v nich udělal chyby. Fauly pískal pouze v náš neprospěch a to i při viditelné až metrové vzdálenosti mezi hráčkami. Z jasných faulů zezadu na zemi dokázal udělat i kroky faulované hráčky! Až příliš jsme cítili z jejich posuzování, kdo má vyhrát.  Lze jen doufat, že toto nadělení, do kterého byl „zatažen“ i běžně solidně pískající rozhodčí Ulrych, nás již nejen letos, ale ani v dalších letech nepotká. Výkon rozhodčího K. silně připomínal špatné řízení okresních soutěží ve fotbalu cca v 70-tých letech, kdy často hrál roli pytel brambor nebo jen večeře.

Body: Nymburk  – Rybová 18, Hájková 12, Salačová 10, Myšková 5, Hamplová a Vaněčková po 4, Mýtová a Vančurová po 2, Brno- Půlpánová 12, Horáková 11, Vyhňáková 8, Zatloukalová, Šívrová Ma. a Murgašová po 6, Havlíková a Hausknechtová po 4, Mutlová a Šívrová Mo. po 2, fauly: 23:19, TH: 18/13:34/27, trojky: 2:2, čtvrtiny: 8:19, 18:15, 15:8, 16:19