ŽENY B | 1.liga - 01.11.2014 18:00

71
SK UP Olomouc SK UP Olomouc Hosté
78

V sobotu jsme utrpěli zbytečnou porážku se soupeřem, který sice přijel s okleštěnou sestavou, ale přesto byl favoritem. Od začátku se hrál vyrovnaný basketbal, během 1.části se několikrát překlopilo vedení, nakonec o bod vedla Olomouc (20:21). V druhé čtvrtině sice většinou vedl soupeř – max o 6 bodů, přesto děvčata zabrala a 2 minuty před obrátkou šla opět do vedení (37:34). Bohužel do obrátky ho neudržela (37:39). Po pauze se nám vydařilo prvých  7 minut, po nichž jsme vedli dosud největším rozdílem +7 (54:47). Některé nedůslednosti především v obraně se nám ale vymstily a soupeři se podařilo vyrovnat po 30-ti minutách na 58:58. V poslední desítce jsme zkraje díky 4 bodům vedli 62:58, pak ale přišel útlum a Olomouc deseti body v řadě otočila vývoj ve svůj prospěch. Přes veškerou snahu se nám už nepodařilo zápas zvrátit.

Prakticky všechny statistické ukazatele jsou totožné, kromě jednoho a tím byly doskoky. Zatímco my jich měli 28, soupeř 45 (z toho útočných 8 – 19). To dalo Olomouci možnost druhých střel a při prakticky shodné procentní úspěšnosti střelby to byl rozhodující faktor. Veliká škoda, protože to byl v sobotu určitě soupeř k poražení.

Body: Nymburk  – Rybová 23, Salačová 16, Hájková 11, Hamplová 8, Vaněčková a Friedelová po 5, Myšková 3, Mýtová a Vančurová.  Olomouc- Lachnitová 26, Štursová 15, Andělová 13, Knoflíčková a Kučerová po 10, Hronová 4, fauly: 18:15, TH: 15/10:21/14, trojky: 3:4, čtvrtiny: 20:21, 17:18, 21:19, 13:20