ŽENY B | 2.liga - 09.01.2016

BK Příbor BK PříborDomácí
71
74

Příbor prohrál v soutěži prvé tři zápasy, od té doby pouze vyhrával a dostal se až na druhé místo za náš tým. A i díky dlouhé cestě na Moravu jsme proto očekávali tuhý boj. To se plně potvrdilo. Sice jsme se ujali vedení 0:7, pak 4:12, domácí svou houževnatostí stejně do konce 1.části otočili na 20:18. Druhá desítka byla výsledkově vyrovnaná až do poslední minuty, kdy výborná Drtilová dvěma koši navýšila na 8-mi bodový rozdíl 42:34. Ve třetí čtvrtině vedli domácí už o 12 bodů, no nakonec v ní padlo na každé straně po 11-ti bodech, takže stále byl rozdíl 8 bodů. Děvčata však prokazovala obrovskou morálku a i když se střelecky (hlavně mizerné TH) nedařilo, bojovností o každý míč se podařilo za 7 minut poslední části vyrovnat a dokonce se ujmout vedení až o 3 body – 57:60. Ale Příbor si nechtěl nechat vzít dobře rozehraný zápas, a tak nakonec spravedlivě vyrovnal na 67:67 a muselo se prodlužovat. V nastavení si myslím, že jsme už byli lepším týmem a nakonec jsme se mohli pořádně radovat. Naše děvčata si zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost a víru v úspěšný výsledek až do konce. Negativem byla pouze 46% úspěšnost TH.

Body : Drtilová 32, Gottlicherová 7, Bartošová, Uhrová a Nenutilová po 6, ... - Hlaváčová 16, Žampová 12, Friedelová 11, Hájková 9, Dirbáková a Vančurová po 7, Myšková a Mocová po 6. Fauly: 32 : 25, TH: 37/21 : 50/23, trojky: 2 : 5, čtvrtiny: 20:18, 22:16, 11:11, 14:22 + 4 : 7