ŽENY A | Český pohár - 17.11.2014 14:00

66
TJ Sokol Hradec Králové.. TJ Sokol Hradec Králové.. Hosté
73

Naše děvčata sehrála se Sokolem Hradec Králové ve třetím kole Českého poháru vyrovnanou bitvu. Větší počet ztrát rozhodl, že do dalšího kola postoupil náš soupeř.

V sestavě Hradce Králové chyběla pod košem zranění Pochobradská, našim hráčkám Veronika Bortelová. „V utkání se ukázalo, jak důležitá je pro náš tým Veronika Bortelová. Jako záloha nastoupila Anežka Skokanová, ale i ona byla celý minulý týden nemocná a bylo vidět, že jí chybí kondice. Mohla hrát naplno dvě až tři minuty a pak měla problémy. Soupeř si to uvědomoval, a když byla na hřišti, razantně ji zdvojoval na půlce,“ poznamenal trenér Kurucz. Ještě více mu zatrnulo na začátku třetí čtvrtiny, kdy odkulhala i Darina Mišurová. Ta však po chvíli mohla znovu nastoupit, i když úsek, kdy nebyla na hřišti, Hradec vyhrál 7:2.

Zápas jsme nezačali vůbec dobře. První koš ze hry doručila Jacinta Monroe na začátku sedmé minuty. To už ale korigovala desetibodové vedení Hradce 12:2. Našim hráčkám se vůbec nedařilo dopravit míč do koše a od většího náskoku soupeřek nás uchránily útočné doskoky, kterých bylo za první čtvrtinu devět, o tři více než obranných. Poslední tři minuty patřily nám. Mimo jiné po dvou trojkách Taylor a dvoubodovém koši Waltie po doskoku neproměněné šestky jsme pár vteřin před koncem vedli 17:16. Bohužel poslední slovo první čtvrtiny měla Lichtarovič ze Sokola a upravila na 17:19. Ve druhé čtvrtině to byla velká přetahovaná o každý bod. V 15.minutě bylo vyrovnáno 24:24, ale nájezdy Sokolek po našich ztrátách jsme dokázali zastavit jen za cenu faulu Hradec všechny čtyři trestné hody proměnily. A mohlo být ještě hůře, kdyby nadějnou pozici Lichtarovič proměnila ve tři body. Hradec v té době hodně vytáhl obranu a tlačil na naši rozehrávku. Dvěma koši se nám podařilo srovnat, ale Kuthanová jednou šestkou opět překlopila vedení na stranu Sokola. Poslední minuta patřila Monice Hamplové. Nejprve zužitkovala skvělou přihrávku Mišurové, pak v obraně získala míč a na druhé straně přidala další dva body.

Na úvod třetí čtvrtiny se skóre posunulo na 36:31, ale pak jsme se dopustili dvou fatálních chyb, které nás stály vedení. Nejprve nedůrazný faul potrestala košem i následnou šestkou Hartigová, pak se po riskantní přihrávce Taylor a ztrátě prosadila Lichtarovič a další dva body stejné hráčky poslaly naši lavičku na poradu. Psala se 24.minuta. O té chvíle se rozdíl ve skóre až do posledního koše už nepřehoupl přes pět bodů. V páté minutě třetí čtvrtiny se nechal unést trenér Kurucz dalším nepřesným výrokem rozhodčích a schytal technickou chybu. Sokol ji však nepotrestal ani z čáry trestných hodů ani z následného útoku. Jacinta Monroe košem s faulem dotáhla na rozdíl bodu. Pak Jacinta ohnula své dlouhé tělo k rozehrávačce Hradce, vypíchla jí míč a sólo zakončila dalšími dvěma body. Vedení o bod mohla zvýšit Veronika Rybová, ale míči se do koše nechtělo. Rozdíl jeden až tři body pokračoval až do konce 37.minuty. Hosté vedli 67:66 a při našem útoku jsme po příliš okaté přihrávce ztratili míč. Kuthanová z rychlého protiútoku dala trojku a Hradec vedl 70:66. Nadějnou střelu poslala na koš Waltia Rolle, ale dva body z tohoto nebyly a dá se říct, že tím bylo definitivně rozhodnuto.

Skončilo utkání, které rozhodlo, že postupujícím je Hradec, ale zápas ukázal, že můžeme hrát se soupeřem vyrovnanou partii. O její vyrovnanosti svědčí i to, že v zápase se dvaadvacetkrát měnil vědoucí tým a osmkrát bylo skóre vyrovnané. Nás jednoznačně zabily ztráty. Bylo jich celkem 27, hosté jich měli polovinu. „I přes prohru si myslím, že jsme utkání zvládli dobře. V dalším zápase snad už nebudeme postrádat Veroniku Bortelovou, prohlédli jsme si Lichtarovič a budeme příště na ní dobře připraveni,“ shrnul trenér Kurucz.

Pozorný divák si mohl všimnout ještě jedné zajímavosti. Waltia Rolle nastoupila s číslem šest na dresu místo obvyklé 32. Wal totiž měla malý technický problém se sušičkou, která nevydala vypraný dres a do odjezdu na zápas se ji nepodařilo přesvědčit. Zbýval dres po Veronice Bortelové, ale ten jaksi Waltii nepadl úplně přesně na tělo. Proto se využil mezistupeň. Eva Horáková zvládla dres Veroniky a Evy šestku pak podařilo nasoukat na Waltii. Proto tedy Wall hrála s šestkou a Eva s jedenáctkou.

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E