Basket Slovanka MB Basket Slovanka MBDomácí
57
88

Neckermann Cup Mladá Boleslav - finále.
Ve druhém utkání s o málo více odpočinutými domácími (hráli první zápas o 2 hodiny dříve), jsme sice dali první trojku, ale pak se osmi body v řadě prosadila Slovanka. Téměř vyrovnání přinesl koš Peklové (9:8), ale další šňůra domácích přinesla desetibodový náskok - největší v průběhu zápasu. Slovanka pak v závěru první desetiminutovky o slibně vyvíjející se skóre přišla. V 15.minutě Bortelová vyrovnala (25:25) a po jedné trojce o Taylor a Mišurové jsme se ujali vedení, které jsme až do konce zápasu nepustili.

Druhý poločas začala dvěma trojkami v rychlém sledu Huňková a po čtyřech trestných hodech v řadě, které se mimochodem našim ženám dařily v obou zápasech, a dvou bodech Mišurové jsme se ujali dvouciferného vedení (49:38). Domácí sice v 9.minutě třetí čtvrtiny snížili na 49:41, ale pět bodů v řadě dalo do posledního dějství vece klidu našim. Na naši kanonádu odpovídala Slovanka jen trestnými hody a občasnou palbou. Dvaatřicetibodový náskok (82:50) byl jasným důkazem, že nymburský válec tvrdě zaúřadoval.

Hodnocení trenéra Jiřího Havrana:

"V první čtvrtině nás soupeř přehrával větším pohybem a nám moc nefungovala obranná činnost. Od druhé čtvrtiny jsme se dokázali prosadit jak střelecky, tak především v obraně a dokázali jsme jako tým dobře fungovat."

Body: Horáková 15, Huňková 13, Rybová a Mišurová 12, Bortelová a Taylor 9, Peklová 8, Salačová 7, Skokanová 3, TH: 24/15:30/25!!, trojky: 4:6, fauly: 28:25, čtvrtiny: 21:17, 11:20, 9:17, 16:34