ŽENY A | Příprava - 11.09.2014

BK Lokomotiva Karlovy Vary BK Lokomotiva Karlovy VaryDomácí
69
74

Po vyrovnané první minutě přiložila domácí Lokomotiva řádně pod kotel a během pěti minut se vzdálila do desetibodového rozdílu. Na vině byla bídná střelba našich hráček, které za celých pět minut nedali ani bod. Střeleckou mizérii překonala první Verlíková a pak se k ní přidala Horáková a Mišurová. Nebýt trojky domácí Kušlitové, mohl být stav po první čtvrtině ještě příznivější než devítibodová ztráta. Stejná hráčka zaznamenala ještě první dva koše druhé čtvrtiny a rozdíl se držel stále kolem patnácti bodů. Poslední dva útoky kapitánky Bortelové a americké hráčky Taylor, znamenaly konečný poločasový stav 40:30 pro domácí.

"V prvních dvou čtvrtinách jsme se střelecky nedokázali prosadit a i obranná činnost vázla," shrnul prvních dvacet minut asistent trenéra Jiří Havran.

Do páté minuty třetí čtvrtiny si domácí stále drželi poměrně významný odstup (25.minuta 53:41), i když Monika Verlíková zatížila konto domácích 11 body v řadě. Jenže domácí stačili kontrovat. Pak ale přišla dvanáctibodová čistá šňůra nymburských hráček a minutu před koncem třetího období bylo vyrovnáno 53:53. Přelom čtvrtin sice lépe zvládly domácí hráčky, ale osm bodů osmičky Mišurové vedlo opět k vyrovnání. Přetahovaná pokračovala. Domácí naposledy mírně odskočili, ale samotný závěr patřil nám.

"Nástup do třetí čtvrtiny se vydařil díky zlepšené obraně, podpořené dobrou střelbou. Naplno se naše převaha potvrdila až v samotném závěru, kdy jsme poslední dvě minuty vyhráli 10:2," byl spokojený trenér Daniel Kurucz.

Body: Verlíková 18, Taylor 14, Mišurová 12, Salačová 10, Peklová 9, Bortelová 6, Skokanová 3, Horáková 2 - TH: 15/13:10/7, trojky: 3:5, fauly: 16:11, čtvrtiny: 23:14, 17:16, 17:23, 12:19