ŽENY A | ŽBL - 19.10.2016 18:30

Sokol ZVUS Hradec Králové Sokol ZVUS Hradec KrálovéDomácí
77
60

Na hradecké palubovce jsme ve druhém poločase propadli v obraně perimetru, domácí si vybudovali náskok, který jsme nedokázali alespoň zmírnit natož zlikvidovat.

V sychravém podzimním dnu jsme byli nuceni skousnout další, letos už třetí, porážku ze sedmi zápasů. Tentokrát si na nás pochutnaly hradecké Lvice, když dokázaly být daleko zdravě drzejší v útoku - ať už při střelbě z dálky nebo při průniku do koše. My jsme naopak zahodili hodně dobrých střeleckých pokusů. Některé hráčky se ke střelbě dostaly jen sporadicky, protože v útoku je pohyb bez míče málo efektivní. Je málo platné mít nacvičené různé herní varianty, když chybí větší bojovnost na obou stranách hřiště. „Je třeba si v prvé řadě přiznat, že náš tým není ten loňský. Abychom podávali lepší výsledky, musíme pracovat na obraně a já slibuji, že to uděláme,“ hodil rukavici do ringu trenér Kurucz.

Utkání bylo v prvních sedmi minutách vyrovnané. Naše hráčky si pod košem dobře vypomáhaly a body příliš nepřibývaly. Což vysvětluje úspěšnost střelby z pole - u Hradce 15%, u Nymburka 19%.  Do konce čtvrtiny se účinnost střelby domácích zdvojnásobila, u nás sice stoupla, ale jen o 8%. My jsme se na koše dost nadřeli, domácí skórovali lehčeji. Hned na úvod druhé čtvrtiny jsme šli do sedmibodové ztráty 20:13, ale pak Sonia Ursu trojkou zastartovala stíhají jízdu. Byla to naše první trojka v utkání (na šestý pokus). O vyrovnání a dokonce jednobodové vedení se postarala pěti body (dvojka a trojka) Saša Chomenčuk vždy po útočném doskoku. Domácí ale dokázali rychle oklepat a během minuty vedli 26:21. Osm našich bodů v řadě znamenalo další změnu vedoucího týmu.

Na začátku třetí čtvrtiny se oba týmy pravidelně střídaly v úspěšných střeleckých pokusech a dokonce vždy došlo k dorovnání košem se stejnou bodovou hodnotou. Do vedení se vždy dostávali domácí. Každý útok byl v podstatě úspěšný, a tak za dvě minuty skóre vyrostlo na 36:36. Pak jsme ale našeho soupeře nechali trestuhodně ze stejného místa dát dvě trojky a to byl začátek našeho konce. Domácí si ve 27.minutě vytvořili desetibodový náskok. Ač se trenér Kurucz snažil při time outech přesvědčit hráčky, aby domácím nenechávali tolik místa ke střelbě, nepomáhalo to. Po trojce Ovsíkové byl stav 58:45, který z čáry trestných hodů oba týmy o dva body posunuly. „Rozhodla třetí čtvrtina a naše neschopnost bránit těsně střelce,“ rozčilovalo trenéra Kurucze.

V poslední čtvrtině jsme sice dali tři trojky, ale na domácí to nestačilo. Ti sice z perimetru už nepřidali tolik bodů, ale dokázali se tlačit ke koši v několika průnicích. Nestíhali jsme je však na nohách ubránit, a proto z takových akcí byl buď koš nebo faul se střelbou trestných hodů. Domácí, kteří nám ve třetí čtvrtině potopili hlavu pod vodu, nás v poslední nenechali ani jednou nadechnout. Stále byl náskok vyšší než deset bodů. Jak se krátil čas, tak bylo nad slunce jasné, že tento zápas nevyhrajeme.

Body: Ovsíková 18, Kuthanová 15, Andělová 11, Bura 10, Effangová 7. Minarovičová 6, Rosenbaumová 4, Pazderová 4, Hrušková 2 - Ursu 10 (trojky 5/3), Bartáková 10, Chomenčuk 9 (9 doskoků), Udodenko 9 (10 doskoků), Křížová 8, Mircová 6, Zavázalová 3, Huňková 3, Hamplová 2, střelba z pole: 42/19: 41/13, trojky: 24/8 : 20/8, TH: 18/15 : 16/10, doskoky: 43 : 36, fauly: 18 : 21, čtvrtiny: 18:13, 11:16, 31:18, 17:13