ŽENY A | ŽBL - 15.10.2016 18:00

77
BLK Slavia Praha BLK Slavia Praha Hosté
66

Utkání dvou nejproduktivnějších týmů ligy Nymburka a Slavie Praha nepřineslo žádné střelecké hody. V souboji, kde obrany byly tím, na co se oba týmy zaměřily, jsme zvítězili 77:66.
První body zápasu padly až po více než dvou minutách, za dva se trefila Felixová ze Slávie. Vyrovnáno bylo až po další minutě a na začátku šesté byl po trojce Vondráčkové stav teprve 4:5. Tedy vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by se měly utkat dva týmy, které už dohromady pětkrát pokořily stobodovou hranici. Na obou stranách chyběla střelecká jistota a povedených akcí s volnou střelou bylo jako šafránu. Za zmínku stojí tři naše koše. Prvním byla trojka Katky Zavázalové, která správně vyhodnotila, že ji soupeřky nechaly na trojce úplně volnou a přesně zamířila (12:7). Druhým byl koš v sobotu přesně třiadvacetileté Petry Bakajsové. Nejprve Katka Zavázalová vybojovala míč pod vlastním košem, který se dostal přes Alenu Huňkovou na Sašu Chomenčuk. Ta ho z levé strany šikovně posunula na nabíhající Bakajsovou, která se nemýlila. A poslední koš, který stojí za zmínku, byl poslední koš první čtvrtiny. Na jeho exekuci jsme měli 1,31 sekundy. Ála a Kága (tedy Alena Huňková a Katka Zavázalová) se mrknutím oka domluvily na vyhození do podkošového prostoru. Ála jakmile ji podal rozhodčí míč, na nic nečekala, hned rozehrála a Katka pravou ruku přes hlavu dala 18.bod našeho týmu.

Tři těžce odpracované body Slavie na začátku druhé čtvrtiny z čáry trestných hodů rozmetala trojkou dnes výborně hrající Taisiia Udodenko, která pak čistě ubránila Vaughn pod košem. Na druhé straně jsme přidali další trojku, o kterou se postarala Lenka Bartáková a náskok se po 2 minutách a 8 sekundách druhé čtvrtiny dostal na 10 bodů (24:14). Následoval time out hostů, po které se jim podařilo náš rozlet přibrzdit. Po festivalu neproměněných střel se Slavia dotáhla na 24:19. Pak přišly pěkné dva body Saši, po spolupráci několika hráček a obranná práce Katky Křížové přisela zisk na půlce a samostatný nájezd (28:19 - 16.minuta). Pak jsme ale nedali 2 šoupáky a halou se rozléhalo trenérovo: „Tak už konečně dejte koš!!!“ Nedali jsme a na druhé straně nájezd Vaughn znamenal koš s faulem (30:22). Po našem time outu dala nejprve Křížová koš a pak si výborně naběhla na přihrávku Kříži Udodenko a košem s faulem posunula skóre na 35:22. Za pozornost stál po chvíli i nájezd Elišky Mircové, který upravila na 37:23. Obranný zásah Soni Ursu a další rychlý protiútok Elišky přinesl dvě bezpečně proměněné šestky (39:23). Na konci druhé čtvrtiny pak došlo k jedné zvláštní situaci. Taisiia dopíchla odraženou střelu Elišky Mircové. Koš platil a měl se házet ještě jeden trestný hod. Ten se skutečně házel a Taisiia nedala. Došlo však k nějakým diskuzím u stolku a Taisiia házela ještě jeden, který proměnila. K poločasové přestávce se odcházelo za stavu 42:27.

Třetí čtvrtinu jsme začali šesti body v řadě. Nejprve dala Bartáková jen jednu šestku za nesportovní faul, pak vysmahla trojku Katka Zavázalová a ze zisku na půlce si došla Lenka Bartáková pro další dva snadné body (48:27). Svou typickou střelou za hlavou korigovala Vaughn, která se střelecky začala více prosazovat než v prvních dvaceti minutách. Hosté pak zásluhou všech hráček na palubovce snížili na 54:37. Na dvacetibodový rozdíl navýšila trojkou Huňková, kterou potvrdila dvěma body Zavázalová. Kolem dvaceti bodů se náš náskok držel až do konce čtvrtiny. Jedinou možnou komplikaci přinášelo vyfaulování Saši Chomenčuk v poslední minutě třetí čtvrtiny.

V prvním útoku poslední čtvrtiny se ze střední vzdálenosti trefila Udodenko a upravila na nejvyšší rozdíl v zápase. Hosté kontrovali třemi rychlými protiútoky v rozmezí minuty a to vyvolalo hned reakci ve formě oddechového času trenéra Kurucze. V prvních třech minutách poslední čtvrtiny jsme tahali za kratší konec provazu, ale při náskoku, který jsme měli, to nebylo nikterak nebezpečné. Navíc šest minut před koncem jsme opět zvýšili vedení na 18 bodů (70:52) a po průniku Soni Ursu až na 72:52. Posledních pět minut využil soupeř snížení naší koncentrace a vyhrál je o 9 bodů. Ztráta soustředění se projevila i v tom, že jsme nechali hosty doskočit nepovedený trestný hod.

Body: Udodenko 16 (11 doskoků), Křížová 13 (10 doskoků), Chomenčuk 12 (9 doskoků), Zavázalová 10, Ursu 9 (9 doskoků), Bartáková 8, Mircová 4, Huňková 3, Bakajsová 2 - Vaughn 27, Felixocá 10, Pudláková 8, Russell a Vondráčková 5, Sedláčková a Dvořáková 4, Jakšić 2, Urbanová 1, střelba za dvabody: 60/23:49/20, trojky: 25/5:12/1, TH: 22/16:36/23, doskoky: 55:47 útočné 21:10, ztráty: 14:17,fauly: 26:19, čtvrtiny: 18:11, 24:16, 22:16, 13:23

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E