ŽENY A | Příprava - 10.09.2016 16:00

Basket Gdynia 90 Basket Gdynia 90Domácí
55
58

Utkání proti Gdyni bylo vcelku vyrovnané. I když jsme po většinu zápasu byli ve vedení, dramatickému závěru jsme se nevyhnuli. Nymburk - Gdynia 58:55.

Jak je patrné z konečného výsledku, byl to zápas obran. Už první čtvrtina naznačila, že se žádné bodové dostihy konat nebudou. Dvacet nastřílených bodů jsme si se soupeřem rozdělili v poměru 11:9 a poslední tři minuty první čtvrtiny nepadl ani bod. Druhá čtvrtina se bodově trochu rozběhla, ale ani 31 bodů není číslo, které by svědčilo o zhoršené obraně. Naše hráčky se po trojce Elišky Mircové dostaly do pětibodového vedení, ale Polky dokázaly srovnat. Pak Katka Zavázalová košem s faulem strhla vedení na naši stranu, a protože v dalším průběhu se Gdyně trefovala jen za dva body, byli jsme ve vedení. V 17.minutě dvakrát skórovala Soňa Ursu, koš přidala Eliška a 7 bodů náskoku nám zůstalo až do druhého poločasu. V té době to bylo nejvyšší vedení.

Ve třetí kwartě se náš náskok stále pohyboval nad pěti body, což není vedení, které by mohlo vést ke klidu. Na konci 26.minuty se po trojce Lenky Bartákové poprvé a naposledy dostal rozdíl do dvouciferné hodnoty. Gdyně skórovala vždy po dvou koších, a tak se rozdíl scvrkl na 4 body. V poslední čtvrtině jsme zase dali dva koše v radě my, soupeř kontroval sedmi body v řadě a přiblížil se na rozdíl jediného bodu. Soňa Ursu a Katka Křížová se zasloužily o navýšení rozdílu na sedm bodů, když do konce zápasu chyběly tři minuty. Jenže Škerović a Miloszewska dvěma trojkami zápas ještě zdramatizovaly. Na naše dva koše dokázala Gdyně odpovědět už jen jedním, a tak jsme cenné vítězství udrželi my.

„V utkání jsme hráli výborně v obraně a díky defenzívě jsme zvítězili. Dokázali jsme ubránit bývalou hráčku USK Praha Škerovič na třech bodech. V obraně se dařilo především Bartákové, Chomenčuk i Bakajsové. Na útočné polovině nás táhla Soňa Ursu,“ vypíchl individuality Dan Kurucz.

Body: Ursu 13, Bartáková 9, Chomenčuk 9, Křížová 8, Mircová 7, Zavázalová 5, Huňková 3, Bakajsová 2, Hamplová 2 - Miłoszewska 16, Grigaluskyte 9, Rembiszewska 8, Škerović 7, Morawiec 4, Podgórna 3, střelba za 2 body: 43/15:44/18, trojky: 16/5:19/4, TH: 17/13:14/7, doskoky: 40:42, ztráty: 16:16,  čtvrtiny: 11:9, 18:13, 13:16, 16:17