ŽENY A | ŽBL - 03.03.2016 18:00

79
BK Žabiny Brno BK Žabiny Brno Hosté
66

Utkání proti Žabinám se hrálo v poklidném tempu. Nám stačily pouze krátké úseky k vytvoření takového náskoku, aby soupeř neměl choutky na vítězství.

Náš výkon připomínal let stíhačky. Po poklidném letu ve střední výšce přišla najednou forsáž (přídavné spalování – pozn.), bodově jsme se utrhli a zase přišel klidný let v bezpečné vzdálenosti. Hostujícím hráčkám se nedá upřít snaha o co nejlepší výsledek, ale od počátku bylo vidět, že k našemu vítězství nebude potřeba úplně plný výkon.

V průběhu zápasu nebyly hostující hráčky ani jednou ve vedení, pouze jedinkrát dosáhly remízu za stavu 10:10. Celou první čtvrtinu jsme sice vedli, ale horší obrana a doskok dovolovaly hostům být stále těsně za námi. O dvoubodovém rozdílu ve skóre po první čtvrtině rozhodla pouze úspěšnost střelby z čáry trestných hodů. My jsme dali 6 košů ze šesti pokusů, Žabiny střílely stejný počet hodů, ale proměnily o dva méně. Jinak obě družstva dala 6 košů za dva body, jednu trojku a měla 11 doskoků. Naše útočné doskoky však byly produktivnější, ze druhé šance jsme dali 8 bodů.

Na začátku druhé čtvrtiny se nám podařilo dvěma koši odskočit na rozdíl šesti bodů, ale Neubauerová trojkou stáhla ztrátu na polovinu. Přesně po minutě dala trojku Huňková, ale po dvou bodech Vučurović se za tři trefila Stoupalová. Ale i potřetí v zápase následoval po trojce Žabin náš úspěšný tříbodový koš. Autorkou byla tentokrát Bartáková. Skóre 31:27 vydrželo na ukazateli více než dvě minuty. Ani jeden tým nedokázal svou útočnou akci dotáhnout v úspěšnou střelu. Minutu a tři čtvrtě před koncem bylo skóre 31:29 a než uplynula minuta, bylo to 38:29. Druhou trojku dala Bartáková a po koši přidaly obě pivotky.

První koš druhého poločasu dal Tee, měl hodnotu tří bodů a asistenci si připsala Bortelová. Po zisku Jess přidala dva body Šípa a po útočném doskoku se prosadila Kuster. Chvíli jsme hráli koncentrovaně, podobně jako úvod finále Českého poháru a s velkou lehkostí jsme navýšili skóre na 46:31. Od té doby se rozdíl ve skóre stále pohyboval ve dvouciferných hodnotách. Naše hra byla lepší než v úvodu, ale stále do maximálního výkonu něco chybělo. Tři minuty před konce třetí čtvrtiny jsme dosáhli nejvyššího vedení o 18 bodů. Do konce čtvrtiny hosté 4 body ubrali.

V poslední čtvrtině se ještě hosté vzepřeli svému osudu. Nejprve zásluhou Šoukalové stáhli na rozdíl 11 bodů a pak Latinka Dušanić pěti body dokonce snížila na rozdíl osmi. To byl pokyn pro našeho trenéra, který vrátil na palubovku Sašu a Taylor. Tee pak dvěma koši opět upravila na dvouciferný rozdíl dvě minuty před koncem. Minutu před koncem se ke střele za 3 body odhodlala Saša a dala svou první trojku v dresu Nymburka (79:63). Koš s faulem Vučurović znamenal jen drobnou úpravu skóre.

Body: Kuster 14, Taylor 11, Bartáková a Chomenčuk 9, Šikšniute a Bortelová 8, Huňková 6, Hamplová a Šípová 5, Rybová a Verlíková 2 - Dušanić 17, Vučurović 14, Holqvist 8, Křivánková a Stoupalová 7, Šoukalová 6, Neubauerová 5, Holešínská 2, střelba za 2 body: 47/20:46/19, trojky: 20/8:17/6, TH20/15:14/10, doskoky: 42:38, ztráty: 13:16, zisky: 10:8, fauly: 18:18 (+1 TCH as.trenéra), body z vymezeného území: 20:20, čtvrtiny: 21:19, 18:12, 24:18, 16:17

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E