ŽENY A | ŽBL - 31.01.2016 16:30

U19 Chance (Strakonice) U19 Chance (Strakonice)Domácí
62
98

Zápas se Strakonicemi odpovídal pořadí týmů v tabulce. Po čtyřiceti minutách jsme si zapsali nejvyšší vítězství v letošní sezoně o šestatřicet bodů 98:62. i když trenér Kurucz na palubovce provětral všechny své koně.

"Domácí začali bojovně, snažili se, my jsme začali s trochu velkým klidem,“ poznamenal k úvodu utkání náš trenér. Domácí krátce po začátku vedli 7:4, když se na tom pěti body podílela jediná cizinka v dresu Strakonic Vrančič. Vzhledem k tomu, že trenér Kurucz poslal na palubovku hned na úvod obě věže Egle i Sašu, nevysokým domácím se pod koš z pochopitelných důvodů ani moc nechtělo. Po většinu zápasu se snažili skórovat spíše ze střední nebo delší vzdálenosti a nepromarnili žádnou příležitost ke střelbě. Naopak nymburský tým využíval kombinace pivotek nebo přihrávky ve vyšší letové hladině k rukám Egle nebo Saši. K vidění byla i spousta křižných přihrávek od jedné postranní čáry ke druhé, díky kterým se naše hráčky uvolňovaly k volným střelám. Po jedné takové kombinaci proměnila Ála Huňková tříbodový pokus. Během první čtvrtiny poslal náš trenér do hry všechny hráčky s výjimkou Tee Taylor.

V první polovině druhé desetiminutovky pokračovalo navyšování rozdílu ve skóre. Hned po začátku proměnila Alena Huňková další trojkový pokus a rozdíl ve skóre přeskočil do dvouciferných hodnot. Naše hráčky zachytávaly přihrávky domácích a vyrážely do rychlých protiútoků, velký rozdíl byl i  v procentu střelby z pole (25% ku 50%). Trenér Kurucz pravidelně střídal a významnou minutáž dostaly i dvě nejmladší hráčky Mocová a Hlaváčová. Jediné, co by se našim hráčkám dalo vytknout, je procento úspěšnosti střelby trestných hodů. Zatímco poměr domácích byl 12/11, u našich to bylo 23/13. Poměr ale zase vypovídal o aktivní snaze dobývat koš. V samotném závěru čtvrtiny jsme přeci jen trochu povolili a domácí toho využili ke snížení na poločasových 36:44.

Na úvod třetí čtvrtiny poslal trenér Kurucz na chvíli na palubovku nejsilnější základní sestavu. Ani ne tak kvůli ohrožení předpokládané výhry, ale aby provětral všechny své koně. Uplynuly dvě a čtvrt minuty a náš náskok se zvýšil o deset bodů. Ve třetí čtvrtině padlo více bodů po rychlých protiútocích, počet bodů nastřílených po zisku se u nás ze sedmi zvýšil na čtrnáct. Nakonec se nám povedlo za 10 minut nasypat do koše domácích 27 bodů, Strakonice daly o osm méně. Na rozdíl od první poloviny zápasu se domácí prosazovali více z vymezeného území, což bylo dáno i tím, že na palubovce většinou nebyly obě naše nejvyšší hráčky současně.

V poslední čtvrtině už nebylo o co hrát. V našem týmu hráčky základní pětky v podstatě seděly na lavičce, přesto unavené domácí hráčky nebyly schopné nastřílet ani dvouciferný počet bodů. Naše děvčata sahala po stovce, nakonec ale Strakonice těsně odolaly. „My jsme do Strakonic nepřijeli se snahou nastřílet sto bodů, i když šance byla. Našim cílem bylo prostřídat co největší počet hráček a především zapojit ty, které v minulých těžkých zápasech tolik příležitosti nedostaly. Mě osobně nejvíce potěšilo zjištění, že naše lavička je v ŽBL schopná podával velice slušné výkony,“ pochvaloval si trenér Kurucz. O aktivitách střídajících hráček jasně vypovídá i počet bodů, které hráčky „druhého“ sledu nastřílely. Z 98 celkových dosáhly hráčky mimo základní pětku celkem 61 bodů, což jsou skoro dvě třetiny. „Velice dobře zahrála Alena Huňková, která měla kromě 18 bodů i výborné asistence. Sympatické výkony podaly i Hlaváčová a Mocová, naše nejméně zkušené hráčky,“ pochválil individuality Dan Kurucz. „Kvituji s povděkem, že se v zápase, který byl brzy rozhodnutý, se nikdo nezranil,“ potěšilo ještě našeho kouče.

Body: Malá 17, Vrančič 14, Gaislerová 13, Dudáčková 6, Svobodová a Krejčová 5, Paroubková 2 – Šípová a Huňková 18, Šikšniute 14, Bartáková 9, Mocová a Verlíková 7, Bortelová a Taylor 6, Hlaváčová 5, Kuster a Chomenčuk 4, střelba za 2 body: 42/12:50/27, trojky: 20/6:19/8, TH23/20:31/20, doskoky: 35:48, bloky: 1:7, asistence 10:18, ztráty: 20:11, zisky: 4:14, fauly: 26:23,čtvrtiny: 15:24, 21:20, 19:27, 7:27