ŽENY A | ŽBL - 24.01.2016 14:00

71
BLK Slavia Praha BLK Slavia Praha Hosté
61

Také zápas s BLK Slavií Praha prodloužil naši skvělou bilanci vítězných zápasů a po vítězství 71:61 jsme si připsali patnáctou výhru ze šestnácti zápasů.

Utkání proti BLK Slavia Praha bylo vhodné vyhrát a to hned z několika důvodů. Jednak jsme nechtěli přijít o ligovou neporazitelnost (proti jiným týmům než USK Praha). Za druhé pět kol před koncem základní části nás každé vítězství mílovými kroky posouvá k definitivě druhého místa v tabulce a co nejvýhodnější výchozí pozici pro play-off. V neposlední řadě se s týmem Slávie utkáme o postup do FINAL 4 Českého poháru a z psychologického hlediska by nebylo vhodné dávat soupeři naději na úspěch.

V  zápase jsme prakticky celou dobu vedli a zaslouženě vyhráli, byť se Slavii podařilo čtyři minuty před koncem srovnat na 59:59. Byli jsme ale lepším týmem a v rozhodujících momentech jsme si dokázali se soupeřem poradit.

Na úvod se oba týmy rozehřívaly a více než dvě a půl minuty se bodově neprosadilo ani jedno z družstev. Střely končily na obroučce, ať už ke koši mířily z krátké nebo delší vzdálenosti a k tomu se přidaly i nějaké ztráty. První se do listiny střelců zapsala Lenka Šípová, která nadvakrát zužitkovala pěknou nahrávku Egle. Poté se košem s faulem prosadili hosté a na chvíli se dostali do vedení. Pěknou trojkou se prosadila Alena Huňková, která nastoupila v základní sestavě místo Tee Taylor, jenž trenér Kurucz ještě šetřil po lehkém otřesu mozku z utkání Českého poháru proti Spartě Praha. Po chvíli další trojkou a svým sedmým bodem upravila Šípová na 10:7. Ještě jednou se dostali hosté do vedení 11:10, jenže Jessica Kuster se pak prezentovala trojkou a skvělým individuálním uvolněním a upravila na 15:11. Skóre první čtvrtiny uzavřela Motyčáková trojkou z pravého rohu.

Druhou čtvrtinu jsme zahájili intenzivně v útoku. Doskočený míč neproměněného trestného hodu při koši s faulem Egle, zužitkovala Ála Huňková ve tři body a rázem bylo skóre 22:16. Mohli jsme vést ještě výraznějším rozdílem, ale několik střeleckých pokusů i z bezprostřední blízkosti koše se neujalo. Do plánů trenéra Kuruce zasáhl třetí faul výborně hrající Aleny Huňkové, kterou nahradila Daniela Hlaváčová. Ta však zaplatila nováčkovskou daň a na Srbce Jakšič si brzy udělala také tři fauly. Po necelých čtyřech minutách druhé čtvrtiny, když Monika Hamplová dala trojku a upravila na 27:16, si trenér Štěpánek vzal oddechový čas. Po něm jsme ještě navýšili náskok na 30:16, ale pár zbrklých akcí v útoku zapříčinilo, že se hosté zachytili drápkem a snížili na poločasových 34:27.

Na úvod druhého poločasu jsme rychle sedmi body navýšili vedení na 41:29. Po dvou šestkách Jess, zaznamenala trojku Ála Huňková a pak zpod koše využila výbornou nahrávku Jess Lenka Šípová. Poté přišla mezihra plná nepřesného zakončení a ztracených míčů na obou stranách. Dříve se z ní vyhrabali hosté a upravili na 45:39. Hosté také zagresivnili obranu, nás ale držela výborná střelba trestných hodů. Ve 29.minutě se po zisku míče a rychlém protiútoku Slavia přiblížila na 51:47. Jenže na druhé straně se těžkou střelou prosadila Bortelová a stanovila skóre po třetí čtvrtině na 53:47.

V poslední čtvrtině jsme nejprve navýšili náskok na deset bodů (59:49). Pak ale přišly výborné chvíle Katky Bartoňové, která sama osmi body v řadě nastartovala svůj tým k mohutnému dotahování skóre. Kromě toho, že se Slavia dokázala prosadit, našim hráčkám se naopak skórovat nepodařilo, byť k tomu měli dost příležitostí. Kromě střelecké nemohoucnosti nám chyběl i doskok. Čtyři minuty před koncem zápasu se průběžné skóre zastavilo na stavu 59:59. Pak ale Slavii zabrzdilo několik ztrát v útoku, my jsme naopak proměňovali trestné hody a dokázali jsme dotáhnout i útočné akce do bodového vyjádření. Po třech minutách od vyrovnaného stavu jsme měli opět desetibodový náskok a ten jsme udrželi až do závěrečného hvizdu.

„V dnešním utkání jsme šetřili Tee, která si z Českého poháru odnesla zranění, Ála Huňková ji dokázala dobře zastoupit a zvláště v první půli byl její výkon výborný.  Hosté zlobili s doskoky, nakonec jich zaznamenali více než my, což není pro nás zcela obvyklé. Podle mého názoru rozhodla šíře naší lavičky, když deset hráček dokázalo skórovat a šest hráček mělo rating větší než +10,“ shrnul utkání trenér Kurucz.

Body: Kuster 17 (11 doskoků, TH 8/8), Šikšniute 14 (8 doskoků), Šípová a Huňková 9, Chomenčuk 7, Bortelová 6, Bartáková 4, Hamplová 3, Verlíková 2 - Vaughn 21, Jakšič 12, Johnson 11, Bartoňová 9, Motyčáková a Tesaříková 3, Kritcher 2, střelba ze 2 body: 47/17:55/18, trojky: 19/6:13/3, TH: 21/19:13/7, doskoky: 45:46, ztráty: 17:21, zisky: 13:6, fauly: 18:20, čtvrtiny: 15:14, 19:13, 19:20, 18:14

Body po ztrátách soupeře: 17:14, body po útočném doskoku: 11:16, body z RP: 14:9, body základní pětky: 55:55, nejvyšší vedení: 14-1.

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E