ŽENY A | ŽBL - 29.11.2015 17:00

74
BA Karlovy Vary BA Karlovy Vary Hosté
54

Možná by rádi v Karlových Varech navždy ze zápasů s Nymburkem vyloučili 26. minutu, protože v obou dvou zápasech právě v této době naše hráčky zlomily odpor soupeře a už nepustily Západočešky před sebe. I průběh prvního poločasu obou zápasů byl podobně vyrovnaný. V dnešním utkání byl přeci jen o trochu vyrovnanější než v prvním.

grafy

Naše děvčata si v prvních dvaceti minutách nedokázala poradit s klíčovou hráčkou Varů Julii Reisingerovou, která se dokázala přes Egle Šikšniute prosazovat. Už za první čtvrtinu nastřílela přesně polovinu bodů svého týmu, za druhou dokonce ještě o polovinu více. Ve druhém poločase však pivotka soupeře vyklidila bitevní pole a přidala jediný bod. Na vině jsou dva faktory. Trenérka hostujícího týmu v prvním poločase dala své podkošové hráčce jen necelé dvě minuty oddechu, ve třetí čtvrtině už jen minutku, a tak energie rychle odcházela. My jsme navíc ve druhém poločase podstatně zvýšili tvrdost v osobních soubojích a neustálý souboj o pozici pod košem jí bral energii stále více a více. V poslední čtvrtině už „šlapala vodu“ a únava se projevila i na trestných hodech, kdy ze šesti pět skončilo na přední obroučce. Na dovršení zmaru přišla technická chyba, když si Julia po pátém odpískaném faulu neodpustila vehementně zatleskat rozhodčímu. Ten hned přispěchal s téčkem nad hlavou.

Ve statistických údajích se dá vyhledat, že jsme podstatně lépe stříleli z pole (44%:29%) a navíc byla střelba rozdělena mezi více hráček. Z 59 střel Varů si osmnáct vzala Reisingerová a čtrnáct Kušlitová, což je dohromady více než polovina. U nás byla nepilnější Egle s 11 střeleckými pokusy. Na doskoku jsme vyhráli o 13 doskočených míčů a dokázali jsme lépe využít útočných doskoků. Na počet jich sice bylo stejně po 13, ale naše hráčky z nich vytěžily 12 bodů, hosté jen sedm. Stejně tak jsme dokázali lépe využít rychlé protiútoky. Nám přinesly 17 bodů, Varům jen 11. Vyrovnané byly ztráty (23:22). Čtrnáctidenní herní výpadek se přeci jen trochu projevil právě v této činnosti.

Utkání začalo bodovou přetahovanou, ve které měli mírně navrch hosté. Julie Reisingerová z prvních devíti bodů dala šest a díky tomu Vary vedly 9:6. Skóre jsme otočili šesti body v řadě, když se prosadila Bortelová, Egle a Kuster. Naše vedení 12:9 bylo výsledkem lepší obrany, ve které jsme získali nějaké míče a byli jsme tak schopni účelněji zakončovat. Reisingerová a Kušlitová však dokázaly přetáhnout vedení opět na stranu hostů, ale lví zásluhu na našem vedení po první čtvrtině měla Monika Hamplová, která necelou minutu a půl před koncem doskočila neproměněnou šestku Kuster a sama pak košem dokončila obrat skóre.

Po několika sekundách druhé čtvrtiny si zranila kotník Andrea Andělová a musela ze zápasu odstoupit. Tím trenérce Krämer vznikla nepříjemná trhlina v základní sestavě. Bodově jsme druhou čtvrtinu začali my rychlým protiútokem, když po obranném doskoku na útočnou polovinu bleskově přemístila Alena Huňková a dokázala trojkou z levého rohu stanovit naše nejvyšší vedení 20:16. Jenže z protiútoku se košem stejné bodové hodnoty prosadila Reisingerová. Po přešlapu koncové čáry Bartákovou dostaly Vary možnost dalšího útoku, který Malečková hodně krkolomnou střelou využila k úpravě skóre na 20:21. Zhruba v polovině druhé čtvrtiny se Vary prosadily šestibodovou šňůrou a ujaly se vedení o pět bodů. Kontaktní koš dala Chomenčuk, ale pak Reisingerová svou druhou trojkou upravila na 24:30. Po time outu se z čáry trestných hodů prosadila Bortelová a v čase 16:55 velice důležitou trojku dala Lenka Šípová, když jí trestuhodně zanechala obrana hostů na vrcholu trojkového oblouku. Ve zbývajícím čase body přibývaly většinou jen z čáry trestných hodů.

Druhý poločas začal vyrovnávací koš Šmídkové a poté přísně odpískaný nesportovní faul Taylor, ze kterého vytěžili hosté čtyři body. Než uběhla první minuta, prohrávali jsme o čtyři body 36:40. Až do26.minuty jsme zaostávali o bod nebo tři. Pěkným košem „sky hook“ ala Jirka Zídek se prosadila Tee Taylor, po ztrátě Varů přidala dva body Egle a opět jsme se dostali do vedení. Tee přidala další dva body z čáry trestných hodů a pak přišla výborná trojka Moniky Hamplové. Tee na sebe navázala dvě hráčky soupeře, přesto dokázala přihrát na Moniku, která neváhala a zacílila přesně. Míč proletěl obroučkou jako blesk a tak přesně, že se síťka téměř nepohnula. Po neproměněné střele Sehnalové na druhé straně přišel rychlý protiútok, na jehož konci byla výborná střela Anežky Skokanová za dva body. To už byli ve varu i diváci a bylo jasné, že se zrodil rozhodující náskok (52:44). Naši výhodu umocňovaly ještě fauly hostující hráček. Malečková seděla se čtyřmi osobními chybami, se třemi hrála Reisingerová a Kušlitová.

Do poslední čtvrtiny jsme šli s náskokem jedenácti bodů a první bod dala se štěstím z čáry trestných hodů Reisingerová. Bylo to její jediný bod ve druhém poločase. Na druhé straně pod košem Varů se chvíli bojovalo, jednou se útočně doskočilo, aby se pak pěkným individuálním uvolněním prosadila dalšími body Hamplová, která zakončila nájezd z jedné nohy dvoubodovým košem (58:46). Zjevně unavená Reisingerová nedala ani jednu šestku, ale před tím však připravila čtvrtý faul pro Chomenčuk. Útočně sice doskočila Kušlitová, ale Saša ji blokem znemožnila skórovat.  Další dva body přidala Tee, když se jí otevřela dálnice od poloviny hřiště až pod koš, kde donáškou donesla další dva body (60:46). Vyostřený souboj pod košem mezi Chomenčuk a Reisingerovou vyřešil rozhodčí Hošek oboustrannou chybou, což pro Sašu znamenalo pátý a při Julii čtvrtý faul. Hra se pak kouskovala větším množství faulů a nebyla už příliš pohledná. Bojovnost si však nevytratila. Významnou herní příležitost dostala Daniela Hlaváčová, když trenér Kurucz začal postupně stahovat klíčové hráčky. Necelých pět minut před koncem však ještě na palubovku pustil Kuster, Bortelovou a také Šípovou, která si vzala na starosti pod košem Reisingerovou. Jessica si košem s faulem připsala 12.bod a  upravila na 65:47.  Za stavu 65:49 popáté faulovala Reisingerová a za potlesk pro rozhodčí obdržela ještě technickou chybu. Z povedených akcí závěru stojí za zmínku trojka Huňkové, pěkná přihrávka Bortelové na Šípovou a také trojka Bortelové z otočky, která byla také posledním košem zápasu.

Body: Bortelová 15, Kuster 12, Taylor a Šikšniute 10, Hamplová a Chomenčuk 7, Huňková 6, Šípová 5, Skokanová 2 - Reisingerová 21, Zuzáková 8, Kušlitová 7, Sehnalová 6, Šmídková 3, Malečková, Andělová, Řeháčková a Rokošová po 2, Drahokoupilová 1, střelba za 2 body: 39/19:49/14, trojky: 16/5:10/3, TH: 28/21:26/17, doskoky: 44:31, asistence: 19:12, ztráty: 23:22, zisky: 12:11, fauly: 24:24, čtvrtiny: 17:16, 19:18, 20:11, 18:9

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E