ŽENY A | ŽBL - 15.11.2015 18:00

86
SBŠ Ostrava SBŠ Ostrava Hosté
67

Když pomineme první tři minuty utkání, měl zápas předem očekávaný průběh a dospěl nakonec k očekávanému výsledku. Po první čtvrtině už byl směr vývoje zápasu jasně nalinkovaný a byl jen otázkou konečného skóre. To bylo nakonec pro Ostravu poměrně přívětivé. Podle vývoje v první polovině zápasu je konečná prohra o 19 bodů pro hosty dobrým výsledkem.

V úvodních dvou a půl minutách se náš stroj rozbíhal pomalu. Hosté dokonce vedli 8:4. Po time outu našeho trenéra se obraz hry otočil. Začali jsme ve velkém využívat výbornou střelbu z perimetru, v obraně jsme se opírali o dobrou hru Tee Taylor a Moniky Hamplové, která opět nastoupila v základu s úkolem znepříjemnit život nejlepší hráčce soupeře Young. Kromě produktivní střelby (poměr úspěšnosti střelby z pole 73,3:41,7) jsme využívali i rychlý přechod do útoku a kombinační hru. Podobný obrázek byl k vidění i ve druhé čtvrtině, kdy jsme přidali další tři trojky. Rozdíl ve skóre se vyhoupl až na 25 bodů, i když do hry zasáhly kromě Míši Mocové a zdravotně indisponované Lenky Šípové všechny hráčky.

Od třetí čtvrtiny posílal trenér Kurucz do hry hodně kombinované sestavy, které spolu příliš ani netrénují. Díky tomu se přeci jen trochu otupila ostří v útoku a také v obraně. Navíc ostravské hráčky našly v šatně zapomenutou odvahu a především v posledním hracím období zkoušely atakovat náš koš střelbou z dlouhé vzdálenosti. Zatímco v prvním poločase měla Ostrava pět střelců, na konci jich bylo osm. Do pozice druhého nejlepšího střelce se posunula i díky dvěma trojkám Klára Vojtíková a kromě dvou tradičních opor Dušanić a Young se stala třetí dvoucifernou střelkyní hostů. Na naší straně bylo dvojciferných střelců více: Huňková 14, Bortelová 13, Kuster 12 (za 12 minut), Šikšniute a Taylor po 11 a do listiny střelců se nakonec zapsaly všechny hráčky. Své první dva body při premiéře v ŽBL si připsala také Míša Mocová.

Body: Huňková 14, Bortelová 13, Kuster 12, Taylor a Šikšniute 11, Chomenčuk, Verlíková a Skokanová 5, Hamplová a Bartáková 4, Mocová 2 - Young 22, Vojtíková 15, Dušanič 13,... střelba za 2 body: 47/26:44/21, trojky: 19/8:18/4, TH 15/10:17/13, doskoky: 33:39, asistence: 27:16, ztráty: 14:23, fauly: 16:18, čtvrtiny: 30:14, 22:13, 20:16, 14:24

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E