ŽENY A | Příprava - 04.09.2015 15:00

74
Basket Slovanka MB Basket Slovanka MB Hosté
91

První utkání proti Slovance bohužel nepřineslo oproti dvěma minulým přípravným zápasům změnu ani ve stylu hry ani v konečném výsledku.

Na úvod je dobré předeslat, že Slovanka hrála velice dobře. Trenér Toušek protočil celou sestavu hráček, které mohly k utkání nastoupit a všechny hráčky se nakonec prosadily i bodově. Velice dobře se ukázaly obě Srbky Brajković a Gobeljić, které si shodně připsaly 15 bodů, přičemž Gobeljić k tomu přidala ještě deset doskoků. Dvouciferné střelkyně měla Slovanka celkem čtyři.

Naše hráčky tentokrát první čtvrtinu zvládly celkem dobře, i když ve vedení jsme byli jen něco málo přes minutu. A to se bohužel dokonce utkání nezměnilo. Na konci první desetiminutovky se nám po hrubé chybě Slovanky podařilo vyrovnat. Od té doby jsme se už nedostali ani do remízy. Především v prvních pěti minutách Slovanka neměla s naší defenzívou sebemenší problémy a za 5 minut nastřílela 19 bodů! my o 10 méně. Skóre bylo hrozivých 32:42. Zlepšenou obranou jsme ve zbytku čtvrtiny ubránili padesátibodovou hranici obdržených bodů. Devětačtyřicet inkasovaných bodů v poločase je na ženskou ligu až příliš, ale při agresivitě naší obrany to však nebylo nic překvapivého.

Ve druhém poločase jsme v některých úsecích hráli lepší obranu, ale několik ztrát pomohlo Slovance k rychlým brejkům. Když se k tomu přidaly dva koše s faulem, skóre na straně hostů stále rostlo rychleji než na straně naší. Ve druhém poločase daly hráčky Slovanky deset bodů právě z rychlého protiútoku a celkově padlo do našeho koše 21 bodů po našich ztrátách. Lepší jsme byli jen v počtu bodů z druhých šancí po útočném doskoku. Dvacet tři útočných doskoků by při vyšší účinnosti střelby z pole bylo pěkné číslo.

Ve srovnání s minulými dvěma zápasy jsme zlepšili doskok a druhou pozitivní skutečností byl i fakt, že se do listiny střelců zapsaly všechny hráčky včetně novicek Žampové, Mocové a Klokočníkové. Bohužel se nám nepovedlo ani přiblížit natož se vyrovnat soupeři v agresivitě především v obraně ale ani v útoku. Boj o lepší pozice v útoku jsme většinou se soupeřkami prohrávali. Není pak divu, že úspěšnost střelby nedosáhla ani 33%. Slovanka skórovala za dva i za tři body s procentem úspěšnosti přesně 50%.

„Ze tří zápasů byl tento nejhorší. Nemůžeme se dovolit inkasovat na domácí palubovce skoro stovku bodů. Pravdou je, že stále nejsme kompletní, ale agresivita v obraně je v kompetenci každého hráče,“ řekl po utkání trenér Kurucz.

Body: Egle 12, Verlíková 11, Hamplová 9, Rybová 8, Bortelová a Huňková 7, Bartáková 6, Šípová a Klokočníková 4, Skokanová, Žampová a Mocová po 2 – Brajković a Gobeljić 15, Novotná 11, Vorlová 10, Matulková a Kuthanová 8, Warner 7, Minarovičová 6, Kučerová 5, Harapesová 4, Prášková 2, střelba za 2 body: 51/20 : 52/26, trojky: 20/3 : 10/5, doskoky: 46:34, asistence 15:21, ztráty: 21:17, zisky: 6:11, fauly: 23:25, čtvrtiny: 23:23, 21:26, 15:18, 15:24

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E