ŽENY A | ŽBL - 22.10.2014 17:30

Valosun KP Brno Valosun KP BrnoDomácí
72
81

Naše hráčky vstoupily do sezony velice dobře. Na půdě loňského semifinalisty ŽBL týmu VALOSUN Brno nepustily domácí ani jednou do vedení a po zásluze zvítězily rozdílem devíti bodů 81:72.

Hned v první čtvrtině jsme si vytvořili mírný náskok, když jsme využili nepřesnou střelbu Valosunu a výborným obranným doskokem jsme nedali domácím opakovanou šanci na skórování. Po první čtvrtině jsme měli dvojnásobný počet doskočených míčů oproti domácím. Tři útočné doskoky nám přinesly sedm bodů, přesně tu distanci, o kterou jsme první čtvrtinu vyhráli. Díky nátlakovému útoku jsme také nutili domácí hráčky k faulům, které nás posílaly na čáru trestného hodu. Zatímco Valosun střílel jednu šestku, my šest a navíc všechny úspěšné. I tím jsme vyvažovali mírně horší střelbu z pole.

Poprvé se vedení dostalo do dvouciferné hodnoty na úvod druhé čtvrtiny, když nejprve proměnila trojku Verlíková, po ztrátě Valosunu se za dva trefila Taylor a po obranném doskoku další dva body přidala opět Verlíková (průběřný stav 18:29). Domácí sice trojkou zpoza clony snížili naše vedení, ale výborná obrana vnitřního prostoru nedávala šanci domácím hráčkám dostat míč do blízkosti koše. Nechyběla nám ani bojovnost a snaha získat neutrální míče. Ze ztrát domácích se rodily naše snadné koše a v případě, že to bylo možné, jsme se snažili o rychlé přenesení hry. Nejvyšší vedení v zápase jsme docílili v 18.minutě (24:41) po trestných hodech Mišurové za nesportovní faul domácí hráčky Sprague. Valosun pak mírně snížil náš náskok. Škoda, že naše hráčky skončily první poločas už v polovině 19.minuty. Náskok mohl být stále dvouciferný.

Třetí čtvrtina byla z naší strany nejméně povedená. Nejen, že se nám nedařilo střelecky, ale naše okénka v obraně umožnila domácím stále snižovat náskok. Ani jednou se vedení našich hráček nedostalo do dvouciferných hodnot, naopak s některých okamžicích se scvrklo na pouhé tři body.

Rozhodující úsek závěrečné čtvrtiny a možná i celého zápasu padl do rozmezí 33. a 36.minuty. Ohraničila ho dvěma koši Veronika Rybová. Nejprve upravila dvojkou na 54:59 a pak trojkou o tři minuty později na 58:70. Dvanáctibodové vedení na posledních pět minut jsme si už zkušeně uhlídali. Ve 37.minutě se navíc vyfaulovala domácí hráčka Sprague, když během dvou vteřin získala osobní chybu po oboustranném faulu s Monroe, útočný faul a technickou chybu za odhozený míč. Domácí se sice ještě z mínus 15 dostali na mínus devět, to ale byla jen kosmetická úprava konečného výsledku a naší první výhry.

Statistika:

Body: Vlková 15, Jones 13, Sedláková a Švrdlíková 8, Mrhálková a Adamcová 7, Sprague 6, Šípová a Kopecká 4 – Rolle 22 (11 doskoků – double-double), Mišurová 18, Taylor 15, Monroe 13, Rybová a Verlíková 5, Bortelová 3, za 2 body: 59/27:52/24, trojky: 13/3:14/4, TH 14/9:29/21, doskoky 12+27:10+26, bloky: 2:4, asistence 11:8, ztráty 20:18, fauly: 22:18, valorizace 60:77