ŽENY A | ŽBL - 12.10.2016 18:00

ZVVZ USK Praha ZVVZ USK PrahaDomácí
67
44

V utkání proti USK Praha jsme měli dobrou šanci favoritovi jeho úlohu znepříjemnit, náš útok ale vyprodukoval jen 44 bodů a to bylo na vyrovnanější zápas málo, i když USK dalo „jen“ bodů 67.

Družstvu USK Praha zatím chyběly hráčky, které hrají WNBA – Sonja Petrović, Kia Vaughn a Marta Xargay, nám chyběla dlouhodobě zraněná Elisabeth Pavel a také Lenka Šípová, kterou trápí koleno. Právě absence podkošových hráček se ukázala jako důležitý faktor středeční prohry.  Další dvě pivotky Taisiia Udodenko a Saša Chomenčuk měly ještě v prvním poločase po třech faulech, a tak bylo nutné pod košem improvizovat. Do pozice podkošových hráček se musely dostat i Katka Křížová a dokonce Sonia Ursu. Do konce utkání se obě nejvyšší hráčky i Katka Křížová vyfaulovaly.

Zápas však nezačal špatně, to stejné známe i z finále ŽBL loňské sezony. Naše hráčky dodržovaly předzápasové dohody a dařilo se jim. „Nymburk nás v první čtvrtině překvapil velmi dobrou obranou a přechodem do útoku, kterým si vytvořil náskok v úvodu utkání“ řekl po utkání Ivan Beneš. Na začátku druhé čtvrtiny se prezentovala dvojice domácích hráček Vyoralová – Hanušová v útoku a snaha o stále agresivní obranu se projevila v tom, že jsme po čtyřech minutách měli na svém kontě pět týmových chyb. Od začátku čtvrtiny už nehrála Saša Chomenčuk kvůli třem osobním chybám a na úvod druhé byla se stejným skóre faulů i druhá pivotka Udodenko. Ve druhé čtvrtině nás domácí přeběhli sedmadvaceti body, přičemž obranu ponechali podobně agresivní jako v první čtvrtině.

Po poločasové přestávce už byl tým USK v pohodě, byl koncentrovaný a svůj desetibodový rozdíl v prvního poločasu už jen navyšoval. Opět přišel skoro osmiminutový úsek, kdy jsme se ani jednou netrefili z pole a byť ani domácí nebyli nijak střelecky při chuti, se náskok dostal až na 15 bodů. Osm bodů na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny nás dostalo opět do desetibodové ztráty (48:38). V poslední čtvrtině jsme už museli začít hrát vabank, rychle jsme stříleli, bohužel ale nepřesně. Domácí si doskočili, vyráželi do protiútoků, které jsme nedokázali účinně zastavovat. Rozdíl ve skóre se neustále natahoval, až dosáhl svého třiadvacetibodového maxima.

„Nejsem vyloženě nespokojený, při absenci některých hráček soupeře jsem si myslel, že bychom mohli uspět více. Dělali jsme však dětské chyby jako ztráty na půlce, a to nás stálo lepší výsledek,“ shrnul Dan Kurucz.

Body: Hanušová 20, Vyoralová 14, Steinberga 11, Elhotová 10, Burgrová 6, Palau, Šípová V., Voráčková 2 - Ursu 10, Udodenko 8, Bartáková, Huňková a Bakajsová po 5, Chomenčuk a Křížová 4, Zavázalová 3, střelba za 2 body: 48/21:32/11, trojky: 9/1:28/6, TH: 31/22:5/4, doskoky: 44:36, ztráty: 19:23, fauly: 16:28 (5 faulů Udodenko, Chomenčuk, Křížová), čtvrtiny: 7:13, 27:11, 14:9, 19:11