VÝHRA NAD EUROLIGOVÝM TÝMEM

Našim děvčatům se povedl na turnaji v Polsku husarský kousek. Ve svém druhém zápase porazili euroligový tým CCC Polkowice 76:71.

„Klíčovým prvkem naší hry bylo, že jsme dokázali minimalizovat ztráty a udržet jejich počet na deseti, z toho pouze čtyři ve druhém poločase,“ řekl hned na úvod trenér Dan Kurucz.

Počet ztracených míčů ostře kontrastoval s jedenadvaceti, kterých se dopustil polský tým. Polkowice se snažili po celé utkání chodit do rychlého protiútoku a někdy byla jejich snaha zbrklá. Naši obránci dokázali několikrát přihrávku zachytit a otočit rychlý protiútok. Kdyby Polkowice využívali více hru v postupném útoku, mohl být vývoj zápasu jiný. Soupeř totiž disponoval vcelku vyšší sestavou než náš tým, ale svou převahu nedokázal využít.

V našem týmu zahrála výborně pětice Saša Chomenčuk (16 bodů + 10 doskoků), Katka Křížová (15 bodů), Soňa Ursu (13 bodů), Alena Huňková (8 bodů, ale 5 doskoků, 3 asistence, 3 zisky, 3 získané fauly) a Katka Zavázalová (9 bodů a +19 valorizačních bodů). Ještě jedna zajímavost. Saša měla velkou motivaci se ukázat. Trenérem Polkowic je bývalý reprezentační kouč Ukrajiny Vadim Czeczuro, se kterým Saša neměla v minulosti stejný názor.

V prvním poločase zápasu jsme většinou prohrávali. Především na úvod druhé čtvrtiny jsme špatně přebírali a při odstupování ze slabé strany se Polkowice dostávaly často k volným střelám. „Při time outu jsme změnili systém odstupování a najednou začal mít soupeř problémy,“ vypíchl trenér Kurucz hlavní důvod otočení skóre na závěr druhé čtvrtiny. Také díky 60% úspěšnosti střelby z pole jsme do druhého poločasu šli s vedením 45:41.

Ani ve druhém poločase dokázal soupeř najít účinnost zbraň na náš způsob obrany, a proto jsme si udržovali stále mírné vedení. Na chvíli ve čtvrté čtvrtině se dostaly Polkowice do vedení 66:65. Na vině tomu byla naše neschopnost skórovat. „I když jsme za celý zápas zahodili osm trestných hodů, v tomto období to bylo pět,“ kroutil nad tím hlavou trenér Kurucz. Bylo štěstím, že jsme udrželi trend v obraně a soupeř se nedokázal více odpoutat. Po překonání krize jsme zase uchopili otěže zápasu do svých rukou a dostali se do vedení 76:68. Škoda, že poslední útok zakončily Polkowice trojkou. Bodový rozdíl by mohl být rozhodující pro stanovení konečného pořadí turnaje.

Body:

DSK:  Chomenčuk16, Křížová 15 (2), Ursu 13, Zavázalová 8, Huňková 8 (2), Bakajsová 8 (1), Mircová 5 (1), Bartáková 2, Šípová 1

CCC: Ortiz 16 (1), Idziorek 11 (3), Mayombo 10 (2), Urbaniak 9 (2), Musina 9 (1), Musina 8, Gala 5, Leciejewska 2, Rezan 1.

Čtvrtiny: 24:26, 21:13, 17:16, 14:14  (v pořadí DSK : CCC)

vloženo: 25.09.2016 09:20 / přečteno: 30538x