PROHRA AŽ V ZÁVĚRU

Naše hráčky “přerušily“ ligové boje a odskočily si na turnaj do polské Wroclawi. Ve svém prvním zápase prohrály s domácí Šlezou těsně 71:79 až v samotném závěru.

„S výkonem našich hráček jsme spokojený. Odehráli jsme slušný zápas a je škoda, že jsme nedokázali proměnit dvě střelecké pozice v posledních minutách zápasu,“ zhodnotil utkání trenér Kurucz.

Utkání jsme začali dobře, vedli jsme 11:3. Pak nás ale postihl virus střelecké neschopnosti a na dvaadvacet bodů domácích jsme odpověděli jen jediným košem za dva body. Domácí Šleza na začátku šesté minuty vedla 12:11, my jsme jejich devítibodovou šňůru dvěma body přerušili, ale do konce čtvrtiny přidali domácí dalších 13 bodů v řadě. Do posledního místa zaplněná domácí hala dodávala domácím další energii. Druhou čtvrtinu načali domácí trojkou a rozdíl se vyšplhal na 15 bodů - nejvíce v zápase. Pohledem na poločasovou statistiku ztrát dal jasnou odpověď, kde hledat příčinu průběžné prohry. V kolonce ztracených míčů jsme měli po dvaceti minutách hrozivé číslo 16! Ještě do poloviny druhé čtvrtiny jsme srazili rozdíl pod deset. „Do hry jsme se dostali díky různým změnám v sestavě. Například jsme posunuli Soňu Ursu na pozici čtyři, která vytáhla polskou obránkyni ven a kolem ní pak snadno chodila do nájezdu a také se díky tomu uvolnil prostor pod košem celkově,“ prozradil z trenérské kuchyně kouč Kurucz. Strany se otáčely za stavu 39:30.

I ve druhém poločase jsme pokračovali ve stíhací jízdě. Ve 25.minutě byl stav 43:40, ale do konce třetího hracího období bylo skóre 53:46. V poslední čtvrtině jsme se dokonce dostali ještě jednou do vedení 61:59 a minutu a půl před koncem bylo vyrovnáno 71:71. Škoda, že v této části zápasu nám nevyšla jedna dobrá akce se střelou za dva body a nedali jsme ani trojku. To domácí trojkový pokus proměnili a dostali se do vedení 74:71. Do konce utkání chybělo 17 vteřin, jeden z rozhodčích pískl aut pro nás. Přiběhl druhý a rozhodnutí opravil, že přešlap domácí hráčky nebyl. Nám nezbývalo než faulovat a domácí si vítězství už „ušestkovali“. I když domácí měli na konci pět trestných hodů po našich taktických faulech, stejně poměr trestných hodů 26 domácí, 12 my je vyšší než obvykle. Co je však potřeba ještě uvést, naše trestné hody byly luxusní dvanáct z dvanácti.

„V zápase nám chyběla Katka Křížová, která měla ještě nějaké povinnosti ve škole, přijela na poslední chvíli a já jsem nechtěl riskovat bez řádného rozcvičení možné Katčino zranění. Myslím, že na malých hráčkách jsme domácí přehráli, pod košem jsme měli velký handicap v hmotnosti a celkové tělesné konstituci hráček,“ zamyslel se nad průběhem zápasu Dan Kurucz.

Statistiky našeho týmu: Huňková 18 (5 trojek), Mircová 12 (4 asistence), Chomenčuk 11, Zavázalová 10, Ursu 8 (7 doskoků), Bartáková 5, Bakajsová 4, Šípová 3, střelba za 2 body: 33/13, trojky: 29/11, TH: 12/12, doskoky: 31, asistence: 14, ztráty: 19, fauly: 23, čtvrtiny: 25:13, 14:17, 14:16, 26:25

vloženo: 24.09.2016 13:04 / přečteno: 30761x