Z MORAVY 1:1

První dvoukolo 2.ligy skončilo v Havířově a Příboře na zápasy nerozhodně 1:1, bodově však výrazně pro naše ženy z B-týmu.

BK Havířov : Basketball Nymburk B  59:58
Na úvod sezóny jsme nesehráli dobré utkání, navíc s nešťastnou koncovkou. Po nadějném úvodu (2:10) se začaly kupit na naší straně chyby jak v útoku, tak v obraně, čehož domácí ihned využili a třemi trojkami otočili skóre. Pak se hrálo vyrovnaně, ale chyb v naší hře neubývalo. Přesto v poločase jsme vedli 28:31. Po obrátce byl stav vyrovnaný až do 35:35. Pak přišla silná desetiminutovka Havířova, během níž získal vedení 55:45 a to i díky několika šťastným košům v poslední vteřině svého útoku. Do konce zbývalo cca 5 minut. V tuto chvíli se nám konečně podařilo uzamknout svůj koš a šňůrou 2:13 jsme minutu před koncem šli do vedení 57:58. Bohužel nakonec jsme díky dvěma obdrženým TH prohráli. Naše poslední střela obroučkou nepropadla. „Z naší strany mě tolik nezaujala naše hra, ale reakce našich děvčat v situaci, kdy si zvrtla kotník jedna z domácích. Byly to ony, kdo jí ho začal okamžitě stahovat a ledovat. V ten moment jsem byl na holky opravdu pyšný“ přidal postřeh ze zápasu asistent Havelka.
Body: Havířov: Popelková 15, Heincová 14, Botková 11, … Nymburk: Hlaváčová 12, Friedelová a Žampová po 11, Mocová 9, Myšková 7, Meier 6, Mikšovská 2, Jonášová 0, Fauly:  14:7, Trojky:  7:3, TH:  6/6 : 10/5, čtvrtiny: 15:14, 13:17, 20:10, 11:17

BK Příbor : Basketball Nymburk B  37:59
Nedělní zápas zastihl naše děvčata v daleko lepším rozpoložení. A to přesto, že jsme se museli obejít bez zraněné A.Friedelové. Od začátku fungovala výborně obrana a v útoku jsme se rovněž vyvarovali hloupých chyb. Již po dvaceti minutách jsme vedli o 16 bodů (19:35). V dalším průběhu jsme se dál opírali o parádní obranu, v útoku už jsme se i díky narůstající únavě tolik neprosazovali. Přesto jsme náskok navýšili na konečný rozdíl 22 bodů. „Dnes to byl z naší strany nesrovnatelně lepší výkon“ podotkl trenér Kutík.
Body: Příbor: Krišková a Papaková po 6, Drtilová 5, … Nymburk: Žampová 15, Mocová 12, Hlaváčová 10, Jonášová 8, Myšková 7, Meier 5, Mikšovská 2, Fauly:  18:19, Trojky:  1:1, TH:  16/10 : 16/8, čtvrtiny: 13:20, 6:15, 8:11, 10:13

vloženo: 27.09.2016 08:10 / přečteno: 31881x