ZÍTRA LOSUJEME ČESKÝ POHÁR

Finálový turnaj Nilfisk Českého poháru žen se blíží. Odehraje se v hale našeho Sportovního centra jako FINAL 4 za účasti naší a dále Hradce Králové, Žabin a KP Brno. Prvním hracím dnem je neděle 25.2. a druhým pondělí 26.2.

Finálový turnaj souboje o druhou sezonní trofej se odehraje během dvou utkání semifinále v neděli a v pondělí bude následovat nejprve souboj o třetí místo a poté finále. Termíny zápasů v neděli jsou 15:00 a 18:00, časy druhého dne zatím neznáme, jedná se s televizí o přenosech. O zápasy nepřijdete, i když k dohodě s ČT nedojde, všechny zápasy bude přenášet TV COM. Aktuálně se jedná o možnosti snímat zápas na více kamer podobně jako to bylo při utkání proti Pardubicím.

Jednotlivé dvojice zápasů prvního dne i pořadí utkání bude vylosováno zítra v úterý 23.1.2018 během tiskové konference v budově titulárního partnera NILFISK v Praze. Nechceme vás připravit o aktuálnost celého losování, a proto vedení ČBF připravilo přímý přenos, který poběží na facebookovém profilu České Basketbalové federace https://www.facebook.com/ceskybasketbal/ . Přenos začne ve 12:00 hodin.

Jaké je složení finálové čtveřice víme – DSK Basketball Nymburk, Sokol Nilfisk Hradec Králové, KP Brno a Basket Žabiny Brno. Je to zajímavá čtveřice, kde dvojice týmů spojují různé zkušenosti z minulé sezony. Nymburk a Hradec se totiž vloni do závěrečného turnaje, který se konal v Brně, nedostali ze čtvrtého kola. Nymburk prohrál doma se Slávií 71:73 a Hradec doma 56:64 s KP Brno a přitom to byli dva účastníci finále ze sezony 2015/16. Druhou dvojici týmů jednak spojuje lokalizace do jednoho města Brna a také to, že tyto týmy spolu sehrály finále minulého ročníku 2016/17. Tehdy zvítězily Žabiny, což bylo jejich 16. vítězství v Českém poháru.

Pro nás klub nelze pochopitelně zapomenout na ročník předminulý, kdy jsme v Karlových Varech závěrečný turnaj vyhráli. Do Final4 jsme postoupili nejprve přes BA Spartu Praha a to v poměrně dramatickém zápase. Prvoligový tým nás hodně trápil a nakonec jsme až v poslední čtvrtině urvali výhru 80:76, když jsme poločas prohráli 35:41 a před poslední čtvrtinou to bylo vyrovnané 54:54. Ve čtvrtém kole jsme přehráli na venkovní palubovce Slavii Praha 73:63. V turnaji jsme v semifinále vyřadili domácí Karlovy Vary bezpečně 80:61. Ve finále proti Hradci Králové jsme skvěle začali, první čtvrtinu jsme vyhráli o 16 bodů 28:12, ve druhé jsme k náskoku přidali už jen 3 body (22:19). Pak už se začal Hradec nebezpečně přibližovat. Na začátku poslední desetiminutovky se náš náskok smrskl pod deset bodů, ale ve 37.minutě jsme už zase vedli rozdílem 14 bodů a utkání jsme dotáhli do vítězného, zlatého, konce. Je až neuvěřitelné, že jsme se stali teprve třetím vítězem Českého poháru v jeho historii, do té doby vítězily jen Žabiny nebo USK Praha. Pochopitelně tomu pomohlo, že USK Praha se v posledních letech Českého poháru neúčastní.