OČEKÁVANÉ VÍTĚZSTVÍ

Zápas proti Strakonicím se hrál tak trochu pod taktovkou hostujícího týmu. Vzhledem k fyzické převaze i mnohem větším zkušenostem jsme nakonec vyhráli poměrně jednoznačně 74:53, ale proti jiným týmům to nemusí stačit.

Oba trenéři se museli před utkáním popasovat s užší rotací hráček. Strakonice přijely v osmi, na naší střídačce seděly tři hráčky v civilu: Vaughn, Mircová a Gallasová. I tak byly zkušenosti, výšková převaha na naší straně. Výšková převaha se na statistikách k utkání jednoznačně projevila, vyhráli jsme drtivě na doskoku a na počtu zblokovaných střel. V této, řekněme volejbalové disciplíně, kralovala Saša Chomenčuk s osmi bloky, měla také 14 doskoků a devět bodů. Kdyby ji trenér Kurucz nechal na hřišti více než 16 minut, mohla si připsat klidně triple-double. „I když je vezmeme dobře na záda, ony jsou schopné stejně být rukama nad námi a míč získat,“ říkala o Saše Chomenčuk i Kyaře Linskens nejlepší skórerka týmu Strakonic Eliška Petrušková. Převaha pod košem na útočném doskoku se projevila i na poměru bodů ze druhé šance 37:9, což je v našem případě přesně polovina všech nastřílených bodů!!

Na druhou stranu jsme se soupeřem prohráli v počtu získaných míčů i počtu ztracených míčů. Statistika zisků souvisí s mládím a bojovností soupeřových hráček. „Předvedli jsme nebojácný výkon, velmi dravý výkon,“ pochválil své hráčky trenér Martínek. Počet ztracených míčů, který byl u nás o pět vyšší, má zase kořeny ve snaze vymýšlet nepřipravené akce. „Snažíme se být kreativní, i když zatím nemáme úplně zvládnuté základy. Každý přemýšlí, jak by to mohl udělat a to jednak zpomaluje hru a pak to přidává týmu ztráty,“ vysvětluje trenér Kurucz, kterému ze všeho nejvíce zvedá tlak kreativita v obraně. „V obraně kreativita možná prostě není, obrana je týmová záležitost a v ní si nemůže jednotlivec zahrát, co chce,“ dodal Kurucz.

V utkání jsme začali solidně, vedli jsme 7:0 a 11:4 a byli jsme dominantním týmem na hřišti. Hostující hráčky, už svým vzezřením mladé, se však nepoložily a do konce čtvrtiny nás nepustili do žádného bodového trháku. Devítibodové vedení 19:10 nebylo velké. Pravdou je, že i na naší straně trenér stáhl z palubovky základní pětku kromě Moniky Hamplové. První tři minuty druhé čtvrtiny se hrály se skóre 1:0, oba týmy nepřesně střílely a ztrácely míče, a tak se trenér Kurucz rozhodl, že na palubovku vrátí základní pětku a čtverným střídáním tak učinil. Střelba se trochu rozjela, ale hostující hráčky dokázaly v mezích možností držet krok. Náš náskok se vyšplhal jen na 15 bodů a na této hladině se udržel i do konce poločasu (38:24).

Třetí čtvrtina nebyla žádnou střeleckou hitparádou. Oba týmy se poskládaly na 15 bodů, přičemž naše útočné snažení přidalo dokonce jen 7 bodů. Dlouhé úseky se spoustou nepřesností a ztrát se podepsaly na hubeném skóre. Teprve poslední čtvrtina přinesla bodové oživení. V poslední čtvrtině padlo celkem 7 trojek, čtyři na naší straně (Alena Huňková 3, Kája Šotolová 1) a tři na straně hostů. Do té doby byla naše střelba trojek 0/7 a u Strakonic 0/8. Oba týmy střílely v poslední části přesněji i za dva body. Celková úspěšnost střelby u Strakonice vystoupala z 20% na 28% a u nás z 33% na 38%. Náskok se také dostal poprvé nad dvacet bodů.

Body: Huňková 11, Linskens 10, Chomenčuk, Tarasová a Šotolová 9, Dušková a Mocová 6, Bakajsová a Žampová 5, Hamplová 4 - Petrušková 18, Šípová Tereza 11, Tomšovicová 10, Jozová 7, Stiborová 3, Kohoutová a Brušáková 2, střelba za 2 body: 62/25:51/15, trojky: 14/4:14/3, TH: 18/12:19/14, doskoky: 61:38, asistence: 14:10, ztráty: 21:16, zisky: 10:14, fauly: 23:20, čtvrtiny: 19:10, 19:14, 7:8, 29:21

vloženo: 28.09.2017 08:30 / přečteno: 29863x