ROZHODNUTÍ PADLO V 8 MINUTÁCH

Výhrou 75:62 v Ostravě jsme si udrželi naději na čtvrté místo po základní části. Utkání bylo v prvních třech čtvrtinách poměrně vyrovnané, i když po většímu prvního poločasu jsme byli ve vedení my. Definitivní zlom přišel až v posledních 8 minutách.

První čtvrtina byla ve znamení tahací harmoniky. Nejprve jsme si v pohodě vypracovali devítibodový náskok, když se SBŠ nedokázala ani jednou trefit do koše. Potom domácí pivotka Vojtíková použila okřídlenou poučku, „když nevíš co s míčem, vystřel“ a o desku dala první koš Ostravy, který měl navíc hodnotu tří bodů. Náš náskok se v průběhu dvou minut smrsknul na bod a nebýt dvou ztrát domácích, změnil by se i vedoucí tým. O další natažení harmoniky se postarala Alena Huňková, která nejprve využila přihrávku přes celou šíři hřiště ke skórování první trojky. A jak byla naše kapitánka v ráži, hned z dalšího útoku přidala trojku z ještě větší dálky (8:15). Ostrava se opět dorazila na 14:15. Hezká dvojička Zavázalová – Pavel pomohla k odražení dotírajících domácích. Těsně před koncem čtvrtiny se v časové tísni prosadila Petra Bakajsová a stanovila stav po první čtvrtině na 17:23.

Vyšel nám i úvod druhé desetiminutovky. Eliška Mircová se trefila ze střední vzdálenosti po rychlém přenesení hry. Další koš z pole jsme pak dali až po dlouhých pěti minutách. V obraně jsme však nehráli špatně a domácí to měli těžké, aby se dostali vůbec k volné střele. Jen Američanka Butts se někdy až skoro zázračně prosazovala a svým 14. bodem pomohla svému týmu až téměř do vyrovnání. Atak Ostravy odrazila trojkou Monika Hamplová a první dva body v utkání dala Saša Chomenčuk. Jenže Butts se i přes ruce obránce přidala trojku a vyrovnala skóre na 31:31. Po úmyslném faulu Udoděnko se Ostrava poprvé v zápase dostala do vedení, Klára Vojtíková proměnila obě šestky. Další body domácí nedali díky pozornosti Moniky Hamplové, která vystihla adresáta přihrávky a získala míč. Na poločasovou přestávku se šlo za jednobodového vedení domácích.

Třetí čtvrtina byla velice vyrovnaná. Každou chvilku tahal pilku jiný tým. Klára Vojtíková si udělala čtvrtý faul, šla střídat, ale dlouho na střídačce nezůstala. Když nebyla na place Saša se až příliš lehko prosazovala. V 6.minutě třetí čtvrtiny se skácela Butts, kterou přepadla silná křeč v noze. Těsně před koncem třetího hracího období jsme se dostali na rozdíl tří bodů, ale košem s faulem hráčky Ebron domácí vyrovnali.

První koš poslední čtvrtiny dala domácí Pavlicová, ale na druhé straně jsme odpověděli dvěma koši Chomenčuk. Další koš domácích jsme trumfli dokonce třemi koši v řadě, a tak v polovině čtvrté čtvrtiny jsme skóre posunuli na 55:61. V té době jsme už konečně měli více ze hry a kontrolovali jsme průběh zápasu. Desetibodové vedení jsme získali ve 36.minutě po trestných hodech Aleny Huňkové (59:69). Ebron ještě trojkou snížila, ale závěr už patřil nám.

Střelecky se v zápase dařilo Aleně Huňkové, která si udělala osobní rekord letošní sezony s dvaceti body. Dominantní hráčkou na place byla Saša Chomenčuk, která k 18 bodům přidala 20 doskoků, což v letošní sezoně v ŽBL ještě nikdo jiný nedokázal. Výborně v obraně zahrála Monika Hamplová, která ve druhém poločase dostala na starosti Butts. Ta v první půli nastřílela 21 bodů, ve druhé jen dva. Dařilo se i Taisiie Udoděnko, Lence Bartákové, Elišce Mircové i Petře Bakajsové.

Body: Butts 23, Vojtíková 10, Kubíčková 9, Rašková a Ebron 6, Smutná a Kopecká 3, Pavlicová 2 – Huňková 20, Chomenčuk 18 (20 doskoků), Udoděnko 12, Hamplová 8, Bakajsová 6, Bartáková 4, Ursu 3, Pavel a Mircová 2, střelba za 2 body: 44/16:59/23, trojky: 10/3:22/5, TH: 29/21:21/14, doskoky: 39:53, ztráty: 21:15, zisky: 9:9, čtvrtiny: 17:23, 21:14, 13:14, 11:24

vloženo: 27.02.2017 15:04 / přečteno: 30781x