POSLEDNÍ ZÁPAS ROKU 2016 S PŘEHLEDEM

Basketbalistky MK Technic Brno nám poslední zápas roku nepokazily. Po jednoznačném průběhu jsme předposlední tým tabulky na jeho palubovce porazili 89:43.

Zápas byl v prvních čtyřech minutách překvapivě vyrovnaný. Naše hráčky sice šly do zápasu s plánem být agresivní v obraně, napadat soupeřky už pod jejich vlastním košem, ale zpočátku se tak vůbec nedělo a později v první čtvrtině jen s poměrně malou intenzitou. Domácí tým dokázal pokusy o vytaženou obranu překonat rychlejším přechodem a nebýt jejich hodně nepřesné střelby, byl by asi výsledek první čtvrtiny jiný. Domácí hráčky se před zápasem málo najedly, protože jejich střely několikrát ani k obroučce nedolétly. Po čtyřech minutách zápasu byl stav 7:7, ale ve zbytku první čtvrtiny už daly domácí hráčky jen dva body a to až jako úplně poslední koš první čtvrtiny. My jsme naopak nastříleli 15 bodů. Rozdíl v úspěšnosti střelby byl veliký. Domácí 17%, hosté 42%. Domácí však měli o čtyři pokusy více. Na vině byly mimo jiné ztráty, kterých jsme spáchali hned šest, Technic jen čtyři.

Ve druhé čtvrtině se náš náskok zvětšil jen o sedm bodů. Trochu nám chyběla snaha o kombinační hru pod soupeřovým košem, ale obrana byla velice dobrá a domácím se povedlo dát první body až po 4 minutách a 35 sekundách. Košem Půlpánové vymazal Technic jednociferné číslo na své straně ukazatele skóre (11:28). Naše hráčky odpověděly třemi koši, domácí jedním a dvě minuty před koncem prvního poločasu byl stav 13:34. Pak na nás přišla lehká minutová krize a domácí sedmi body v řadě upravili na 20:34. Jenže poslední minutu jsme vyhráli zase my 6:0, když se z pěkných seběhnutí dvakrát prosadila Bartáková a jednou Udoděnko. Ve druhé čtvrtině si oba dva týmy trochu navýšily procento střelby z pole, trojková střelba však zůstala Achillovou patou (1/9 : 1/7). Na doskoku jsme domácí podle očekávání přeskákali, ale v počtu ztrát byli domácí stále lepší (9:14).

Po přestávce nasadily naše hráčky daleko tvrdší obranu po celém hřišti a první dvě minuty jsme vyhráli 11:0. Za tři se trefila Kateřina Křížová, systémem coast to coast se prosadila Katka Zavázalová, Elisabeth Pavel využila dobrou přihrávku pod koš od Taisiie. Potom Katka Křížová opět po rychlém protiútoku předala další body a rychlou šňůru dokončila Pavel po zisky Křížové. Na začátku 23.minuty byl stav 20:51. Další část třetí čtvrtiny jsme pak už vyhráli jen o bod. Ke konci třetí čtvrtiny se jako poslední podívala na palubovku Lenka Šípová, která se poprvé po 10 týdnech zapojila do utkání. Poslední zápas odehrála právě proti Techniku doma a pak absolvovala operaci kolena.

Ve čtvrté čtvrtině se našim hráčkám dařilo v útoku. Deseti body se na druhé místo střelkyň prostřílela Kateřina Křížová, pěkné dvě trojky pomohly Monice Hamplové ke třinácti bodům a vytvoření letošního bodového maxima v lize. Zápas nakonec skončil rozdílem 46 bodů. Ve srovnání s prvním utkáním (103:39) jsme ubrali především na střelbě. Přes vánoční svátky by se jen naše hráčky měly zamyslet nad počtem ztracených míčů. Dneska jich bylo 31! a v počtu ztracených míčů jsme v ligovém pořadí až sedmé.

Body: Zítková 16 (9 doskoků), Selucká 8, Půlpánová 6, Stehlíková a Murgašová 4, Šívrová 3, Havlíková 2 - Ursu 17 (7 doskoků), Křížová 16, Hamplová 13, Pavel 12 (12:31 minut + 7 doskoků), Bartáková 12 (7 doskoků), Chomenčuk 8 (6 bloků), Zavázalová 5, Udoděnko 2 (7 doskoků), Huňková a Bakajsová 2, střelba za 2 body: 68/16:54/32, trojky: 13/1:18/5, TH: 12/8:13/10, doskoky: 43:60, asistence 6:19, ztráty: 25:31, čtvrtiny: 9:22, 11:18, 11:23, 12:26

vloženo: 18.12.2016 13:07 / přečteno: 31787x