ŽENY A | ŽBL - 06.01.2019 15:00

KP Brno KP BrnoDomácí
68
64

S KP Brno jsme odehráli další vyrovnaný zápas bohužel však se špatným konečným výsledkem 64:68, byť druhý poločas byl z naší strany sehraný lépe než druhá čtvrtina.

Oba týmy na úvod poslaly do zápasu vysokou sestavu. Na naší straně to byla Chomenčuk, Paris a Krakovičová, KP Brno sázelo na úvodní sestavu Šujanová, Gill a Sládková. Bohužel my stále nemáme k dispozici Romanu Stehlíkovou. Především domácí se na úvod prezentovali dobrou obranou po celém hřišti a neustále na naše hráčky tlačili. Dvakrát jsme zakončovali až v posledních desetinách sekundy pro postupný útok. Na druhou stranu jsme dokázali třikrát získat míč. Po většinu času první čtvrtiny jsme byli v nepatrném vedení o dva až čtyři body. Už v polovině páté minuty musela se dvěma osobními chybami střídat Ashley Paris, kterou nahradila Míša Krejzová. Po měsíční absenci způsobené zraněním však podala výborný výkon v útoku. Vyrovnaně 15:15 skončila první čtvrtina a vyrovnané byly i statistiky. Ani jeden tým neproměnil žádný svůj střelecký pokus za tři body.

Druhá čtvrtina byla z hlediska konečného skóre rozhodující a prohráli jsme ji 8:25. Na úvod se poprvé dostali domácí do vedení, když Lenka Bartáková, pro kterou byl zápas premiérou v bílo-zeleném dresu, proměnila jeden trestný hod. Po třech minutách bylo vyrovnáno 20:20, když Míša trefila svou první trojku. Ovšem další body jsme dali až po pěti minutách, soupeř třikrát zakončil košem s faulem a rozdíl narostl o 14 bodů na 34:20. V tomto úseku jsme hráli v útoku staticky a s přibývajícími minelami se vkrádala do naší hry nervozita. Až zhruba minutu a čtvrt před koncem prvního poločasu se z průniku prosadila Simona Sklenářová a utnula konečně šňůru domácích. Statistiky na konci poločasu ukazovaly největší rozdíl v úspěšnosti střelby z pole. Zatímco KP mělo 55%, my jsme se museli spokojit s 28%.

Ve třetí čtvrtině se nejprve v rychlém sledu trefila Chloe Wells. Jejích sedm bodů pomohlo vytáhnout po 3,5 minutách úspěšnost střelby z pole na 37% a za stavu 45:33 si vzal trenér Pospíšil oddechový čas. Naše hráčky vytáhly také obranu na celé hřiště a z do té doby jasné utkání se vyrovnalo. V polovině třetí čtvrtiny po trojce z rychlého protiútoku Míši Krejzové se rozdíl stlačil pod deset bodů. Po chvíli upravila Crystel Bittar na 47:41. Domácím se podařilo nás atak ještě odrazit na upravilo na 53:43. Nicméně Crystel našla znovu odvahu a trojkou upravila na 53:46 a čtvrtinu zakončila Chloe trestnými hody na 53:48.

Na úvod poslední čtvrtiny byly oba týmy zodpovědné v obraně a nepřesné v útoku. Za pět minut se skóre posunulo jen na 57:49. Když pak tři a půl minuty před koncem snížila Tereza Krakovičová na 57:53, svitla naděje na otočení skóre. V tomto okamžik jsme na tom byli psychicky lépe, zvlášť když Krakovičová nekompromisně skórovala za tři body (59:56). Už byl rozdíl v dosahu jednoho koše, ale rychlý protiútok KP skončil jak nejhůře to bylo možné – košem s faulem. Dvě minuty před koncem upravila bojovnice Kamila Hošková na 61:58. Když pak Chloe obrala o míč Kopeckou a poslala do akce jedna na nula Krejzovou, stáhli jsme na rozdíl jediného bodu. Domácí se pak zásluhou Sládkové dostali do pětibodového vedení, ale další ztráta tentokrát Bartákové, respektive zisk Chloe znamenaly snížení na 65:62. Na Bartákové jednu šestku odpověděla Chloe dvěma trestnými hody, ale na otočení už nezbyl čas.

Body: Gill 22, Šujanová 16, Stará 9, Bartáková a Sládková 6, Oroszová 5, Kopecká 4 - Krejzová 15, Wells 14, Krakovičová 9, Sklenářová 8, Bittar a Chomenčuk 6, Paris a Hošková 3, střelba za 2 body: 39/22:38/17, trojky: 10/2:21/6, TH: 22/18:19/12, fauly: 20:24, ztráty: 19:14, zisky: 8:12, čtvrtiny: 15:15, 25:8, 13:25, 15:16

Hlasy po utkání

Martin Pospíšil, trenér KP Brno: "Jsme rádi, že se nám podařilo vybojovat cenné vítězství. Výkon to nebyl ideální, potřebujeme čas, abychom se při změnách v kádru sehráli. Hlavně druhá čtvrtina byla podle našich představ, využívali jsme naše silné stránky a dostali se do slibného vedení. Po přestávce zvýšil Nymburk střeleckou efektivitu, naše sebevědomí trochu pokleslo a v závěru jsme dřeli, abychom tenčící se náskok udrželi."

Jiří Havran, asistent trenéra DSK Basketball Nymburk: "Střetnutí bylo vyrovnané, nás bude mrzet pět minut ve druhé čtvrtině, když jsme ztratili koncentraci a Brno výrazně odskočilo. Rozhodující to být pro vývoj ale nemuselo, vždyť jsme výsledek stáhli až na jeden bod. Bohužel otočit skóre jsme nedokázali. Dobrý, zajímavý zápas pro diváky. Domácí byli agresivnější a jejich výhra je zasloužená."