ŽENY A | ŽBL - 03.10.2018 19:00

Teamstore Brno Teamstore BrnoDomácí
55
102

V Brně jsme si zápas proti Teamstore Brno udělali svým způsobem hry poměrně lehký. Kontrolovali jsme jeho průběh od prvních minut a přes mírný útlum ve třetí čtvrtině jsme ho dovedli k výraznému vítězství 102:55.

V utkání jsme potvrdili roli favorita především v nátlakové hře v obraně, kdy jsme domácím hráčkám odebírali míče jako na běžícím páse. Celkem jich bylo dvacet šest. Z takových zisků míče jsme vyráželi do rychlého protiútoku, který nám přinesl třetinu všech bodů. Dařilo se i na útočném doskoku, což se při naší výškové převaze dalo trochu předpokládat. Body ze druhé šance nám přinesly dvacet bodů.

Utkání jsme začali zostra dvěma trojkami v prvních sedmdesáti sekundách a útočný koncert pokračoval i poté. Už po čtyřech minutách jsme vedli o deset bodů. Co jsme neproměnili, to jsem si doskočili v útoku, někdy i třikrát v jednom. Především ve druhé polovině první čtvrtiny jsme měli hodně zisků a poslední dvě minuty jsme vyhráli 10:0, když šest bodů dala Simona Sklenářová a čtyři Eliška Mircová. Podobný průběh měla i druhá čtvrtina. Pravdou je, že jsme i my občas poslali míč mimo hrací území, ale to nás mohlo jen trochu přibrzdit, nikoliv zastavil. V 16.minutě jsme vedli o třicet.

Třetí čtvrtina se pod dojmem vysokého vedení (59:22) nepovedla. Nedá se říct, že bychom přišli nepřipravení ze šatny, protože první minuty jsme ještě na palubovce vládli. Ovšem od stavu 22:66 jsme volili nepřipravené střely, které v koši neskončily. Domácí zaznamenali tři trojky a další body přidali po vniknu do vymezeného území. Teamstore se prosazoval až příliš snadno. Čtvrtinu jsme dokonce prohráli o dva body. V poslední se obnovilo získávání míčů a zase jsme se začali prosazovat z rychlý protiútoku. K vidění byly i dlouhé přihrávky a naše hra byla rychlá. Některé přihrávky byly v průběhu celého zápasu riskantní, ale občasné ztráta nic neřešila na průběhu utkání.

„Byl to lehký zápas, hráli jsme ve velké pohodě koukatelný basketbal. Všechny hráčky zaznamenaly body, což je velice pozitivní věc. Dominovali jsme v rychlém protiútoku, hráčky se nebály posílat míč rychle dopředu a z velkého počtu ztrát jsme vytěžili hodně rychlých košů. Myslím, že holky měly radost ze hry,“ řekl k utkání trenér Kurucz.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno): "Dnešní zápas byl na začátek sezony dost náročný, soupeř hrál krásný basketbal a potrestal každou naši chybu, kterých dnes bylo opravdu dost. Ale holky se určitě poučí a příště to bude lepší.“

Body: Jandová a Stehlíková 13, Gašicová 9, Zítková 7, Selucká 4, Šívrová 3, Půlpánová, Murgašová a Filípková po 2 – Krakovičová 14, Stehlíková 13, Prytz 12, Krejzová a Huňková 10, Hošková 9, Sklenářová a Mircová 8, Chomenčuk 7, Wells 5, Bittar 4, Dvořáková 2, střelba za 2 body: 49/19:65/36, trojky: 14/4:18/4, TH: 10/9:27/18, doskoky: 41:51, ztráty: 33:16, zisky: 10:26, fauly: 26:21, čtvrtiny: 12:33, 10:26, 21:19, 12:24