ŽENY A | Příprava - 01.09.2018 14:30

Basket Žabiny Brno Basket Žabiny BrnoDomácí
66
63

Prvním soupeřem na II. ročníku turnaje v Karlových Varech bylo družstvo Žabiny Brno, které mimo jiné rozšířilo oproti minulé sezoně sestavu o dvě bývalé karlovarské hráčky Webb a Malečkovou, ale osa týmu zůstala zachována. Oba dva trenéři se snažili zapojit do zápasů celou lavičku. Naše základní sestava ve složení Mircová, Huňková, Krakovičová, Stehlíková, Chomenčuk si během prvních třech minut vypracovala vedení 12:5. V průběhu druhé čtvrtiny se však zase do vedení dostaly hráčky Brna. Poločas však skončil naším mírným náskokem tří bodů. Po velkou část druhého poločasu jsme byli ve vedení my, pět minut před koncem dokonce 56:49. Ovšem trenér Kurucz pokračoval v pravidelném střídání a Brno v koncovce šlo před naše děvčata. Limitovaly nás tři faktory. Jednak horší souhra, což je dáno krátkým společným tréninkem, dále střelba, z pole to bylo jen 32% a také prohra na doskoku. Na doskoku se projevila naše menší agresivita.

„Možná pokud bych v závěru nevystřídal, mohli jsme vedení udržet až do konce. Zkušené hráčky hrály klidně, vyhověly si, mladé hráčky někdy zbytečně ztrácely míč. V zápase mi chyběla větší dravost některých hráček a také doskok z křídel. Nicméně se v dobrém světle ukázala dorostenka Dvořáková, která výborně bránila a také si dala svůj první koš na nový tým,“ zhodnotil trenér Kurucz.

Body: Stehlíková 15, Huňková a Chomenčuk 10, Bittar 7, Krejzová 6, Krakovičová 5,Prytz 4, Haládková 3, Dvořáková 2, Sklenářová 1 – Matuzonyté 12, Záplatová a Dudášová 11, …, střelba za 2 body: 34%, trojky 18/5, doskoky: 41:46, čtvrtiny: 18:16, 18:17, 14:13, 15:20