ŽENY A | ŽBL - 22.10.2017 18:00

Basket Slovanka MB Basket Slovanka MBDomácí
69
78

Utkání proti Slovance MB bylo poměrně vyrovnané. Nakonec jsme vyhráli 78:69 a potu a nervů to stálo více, než by se dalo čekat a než bychom si určitě přáli.

V zápase se Slovankou jsme byli sice ve vedení po delší čas než domácí tým, ale jen zřídka náskok přeskočil do dvouciferných hodnot. Podle technického zápisu, jsme měli velice produktivní střelbu, ale počet střeleckých pokusů byl nízký a to na obou stranách. Je otázkou, zda technický zápis odpovídal dění na hřišti. Aby za zápas měly oba týmy po dvou ztrátách, aby bylo dohromady 28 doskoků a pouze dvě asistence celkem, to asi neodpovídá dění na hřišti. Ale vraťme se k zápasu. Utkání jsme sice vyhráli, ale ztráty míče nás málem o vítězství připravily.

Domácí hráčky byly opravdu hodně aktivní v defenzívě a vytahovaly obranu až hluboko pod náš koš, kde stále kroužila většinou jedna hráčka Slovanky. Také Slovanka nepromarnila jedinou příležitost k rychlému přenesení hry. My jsme se však na úvod dostali do vedení 12:6, ale lehkovážné chyby nás o něj připravili a od stavu 14:14 se dalších deset minut hrálo vyrovnané utkání. Zpočátku rozhodčí zápasu nasadili přísný metr a už za čtyři minuty už měly oba týmy vyčerpán limit čtyř faulů na čtvrtinu. Některé posouzení autů byla přinejmenším diskutabilní. Jedno takové otočení vyhazujícího diskutoval náš trenér tak dlouho, až dostal technickou chybu. Slovanka z toho však vytěžila jen bod.

I ve druhé čtvrtině byl nás útok kostrbatý a výměna názorů mezi hráčkami na palubovce na sebe nedala dlouho čekat. I díky tomu jsme se nemohli od domácího týmu bodově odpoutat. Malé odskočení se nám povedlo až za stavu 30:31, kdy pěknou spolupráci Krystal Vaughn a Moniky Hamplové, potvrdil rychlý útok s Krystal na konci a když po obléhání domácí domácího koše skórovala Tarasová, vedli jsme 37:30. Jenže domácí se dokázali ještě do konce poločasu dotáhnout na 38:42.

Ve třetí čtvrtině jsme stále drželi křehké vedení, bodovala především Linskens a pokud jsme ji dostali míč do dolního postavení, končilo to košem nebo faulem. Když naše Kiki dala i trojku, vedli jsme o 8 bodů a dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny dokonce o jedenáct. Devítibodovou ztrátou domácích skončila i třetí desetiminutovka.

Začátek poslední čtvrtiny nám nevyšel. Snaha o rychlý protiútok skončila dvakrát ztrátou a míče jsme ztráceli i v dalším průběhu utkání. V obraně jsme někdy byli zmatení a Slovanka vycítila šanci. Dokázala se nejen dotáhnout ale i jít o do jednobodového vedení. V té době jsme si sice připravovali pěkné akce, ale nedali jsme koš. Čtyři minuty před koncem byl stav 67:66 a při laufu Slovanky to nebylo dobré. Vytáhly nás z toho Krystal Vaughn a Alex Tarasava. Slovanka se snažila střílet z dálky, ale nedávala. Domácím neprospěla ani technická chyba jejich lavičky.

Body: Motyčáková a Middleton 13, Harapesová 12, Opočenská a Grindelová 8, Ješkeová K. 4, Malíková 3 - Vaughn 30, Linskens 21, Tarasova 13, Bakajsová 6, Šotolová 3, Hamplová a Huňková 2, Dušková 1, další statistiky neuvádíme, stejně nemají žádnou objektivní vypovídací hodnotu, čtvrtiny: 20:19, 18:23, 15:20, 16:16