ŽENY A | Příprava - 17.09.2017 10:00

BK Lokomotiva Trutnov BK Lokomotiva TrutnovDomácí
64
80

V prvním zápase proti Loko Trutnov musel náš trenér řešit, jak vyhrát a přesto ušetřit síly pro zápas proti Wroclawi, který je čekal za dvě hodiny po konci prvního utkání.

Zápas jsme začali ve velkém stylu. Na vedení 13:0 se nejvíce podílela Petra Bakajsová, která nahradila v základní sestavě Linskens. Teprve po 4 minutách se poprvé trefili domácí hráčky. Trenér Kurucz vystřídal několik hráček, nechal jen Petru, která se bodově činila. Zaznamenala 10 bodů ze sedmnácti našeho týmu. „Petra hrála po celý zápas velice spolehlivě,“ chválil trenér Kurucz. Domácí se i dílem našeho častého střídání dostali do hry a první čtvrtina skončila rozdílem pěti bodů. I ve druhé čtvrtině se hrálo vyrovnaně a náskok se po dlouhou dobu udržoval pod deseti body. V posledních dvou minutách povyskočil rozdíl na dvanáct, ale do druhého poločasu se šlo za stavu 42:32.

Lehké navyšování skóre pokračovalo i po změně stran. Domácí hráčky se odvážně vrhaly do útočného doskoku a v této činnosti nás vysoko přehrály (23:14). Na výrazném rozdílu se podepsalo i špatné procento střelby z pole domácích. Pod košem bylo jen po střelách z pole k dispozici 50 míčů. Z nich tedy uchvátili domácí hráčky slabou polovinu. Úspěšnost Trutnova zpod koše byla jen 28%, u nás 50%. „Třiadvacet útočných doskoků vyplynulo jednak z velkého počtu míčů, které měli domácí k dispozici, potom z naší laxní obrany a také z dravosti mládí a nadšení domácích hráček,“ poznamenal trenér Kurucz.

Utkání plynulo v poklidném tempu, ve kterém jsme plně kontrolovali vývoj skóre. „Zkoušeli jsme různé obrany, dávali jsme dohromady různý typy hráček, abychom věděli, jak spolu mohou hrát. Jsme rád za zjištění, že i náhradní sestava je schopná se v utkání prosadit,“ potěšilo trenéra Kurucze. Oba dva trenéři pustili do zápasu všechny hráčky. „Při nasazování hráček jsme se řídil pouze tím, kdo má odehráno kolik minut, nikoliv vývojem skóre,“ připustil náš kouč, kterého tak nejvíce mrzí zranění Elišky Mircové. Ta po třech minutách pobytu na palubovce špatně šlápla a podvrtla si kotník. Jak ukázalo vyšetření v nemocnici, jedná se „pouze“ o výron bez zlomeniny, ale i tak bude Eliška chybět minimálně 14 dní na tréninku.

Body: Kozumplíková 14, Váchová a Vašáková: 10, Rylichová 9, Vacková a Vymazalová 6, Štěbetáková 5, Snyder a Patočková 2 – Linskens 19, Bakajsová 14, Tarasava 12, Dušková, Vaughn a Chomenčuk 7, Gallasová 6, Hamplová a Žampová 4, střelba za 2 body: 52/15:60/30, trojky: 20/7:9/2, TH: 22/13:18/14, doskoky: 48:42, ztráty: 16:16, fauly: 21:19, čtvrtiny: 17:12, 25:20, 16:14, 22:18