ŽENY A | Příprava - 02.09.2016 19:00

MBK Ružomberok MBK RužomberokDomácí
67
57

Trenér Kurucz nemohl pro zápas počítat s poměrně dlouhým seznamem hráček, řekněme, základní rotace. Kvůli mistrovství Evropy v basketbalu 3x3 chyběla rozehrávačka Kateřina Zavázalová a křídlo Sonia Ursu, kvůli účasti na povinném kurzu od školy chyběla i druhá rozehrávačka Lenka Bartáková. Pod košem nemohla nastoupit zraněná Elisabeth Pavel a stále ještě čekáme na Ukrajinku Oksanu Stepaniuk.

Post tvůrce hry tak musela zastat v podstatě samotná Eliška Mircová, kterou na chvíli mohla vystřídat Alena Huňková, ta ale byla potřeba i na pozici dvě. Obě hráčky musely odkroutit více než 35 minut. Více než bohatou porci minut vstřebaly Saša Chomenčuk a Katka Křížová. Výše jmenované čtyři hráčky nasbíraly 54 bodů z 57. Bohužel se nepřidal nikdo další. „Soupeř nebyl lepší než Sokol Hradec Králové, my jsme byli horší než v utkání proti Hradci. Prostě absence pěti hráček byla dneska dramaticky znát,“ řekl po zápase trenér Kurucz.

Čerstvá základní pětka vstoupila do utkání solidně a dokázala si vypracovat mírné vedení. Střídající hráčky pak nedokázaly základní rotaci dostatečně nahradit. Hra pak sklouzla, podobně jako při zápase s Hradcem, do méně disciplinované hry, do vymýšlení komplikovaných přihrávek a to přinášelo větší množství ztrát. Obraz hry se promítl do vývoje skóre a Ružomberok převzal iniciativu.

Ve třetí čtvrtině kouč Kurucz vrátil základní sestavu, hra se opět vylepšila a získali jsme vedení na svou stranu. Do 36. minuty byl stav vyrovnaný a tři minuty před koncem ještě svítilo na ukazateli skóre 55:56 pro slovenský tým. Pak nám ale došla šťáva úplně a poslední tři minuty jsme prohráli 2:11. „Chtěl jsem zápas vyhrát a při vyrovnaném průběhu to bylo i reálné, proto jsem držel na palubovce základní pětku, co nejvíce to šlo. V konci už došly síly…,“ pokrčil rameny trenér Kurucz.

Body: Chomenčuk 18, Křížová 18, Huňková 11, Mircová 7