ŽENY A | Příprava - 26.08.2016 17:00

92
Basket Slovanka MB Basket Slovanka MB Hosté
57

Už po čtyřech tréninkových jednotkách, z čehož byly dvě věnované pouze kondiční přípravě, vyběhly naše hráčky na první přípravný duel. Prvním soupeřem jim byla také nekompletní Slovanka MB. Po jednoznačném druhém poločase jsme vyhráli vysoko 92:57.

První přípravný zápas přišel už po dvou dnech společné přípravy a síly jsme změřili se Slovankou z Mladé Boleslavi. Utkání bylo bojovné, všechny hráčky se snažily bojovat o míč o i pozice, což bylo pro oba trenéry určitě pozitivní. Obě družstva nastoupila nekompletní. Nám chyběla Saša Chomenčuk, která přiletěla až v pondělí večer a také Oksana Stepaniuk, která ještě nepřijela.

Zápas se hrál v prvním poločase na dvakrát dvacet minut hrubého času a ve druhé půli dvakrát patnáct minut také hrubého času. V mnohých fázích bylo hodně vidět, v jaké částí přípravy se oba týmy nacházejí. Míč si cestu do koše hledal jen velice těžko a to na obou stranách. „Nedali jsme pět jasných akcí po samostatném nájezdu. To je mínus deset bodů,“ divil se náš kouč, ale nijak zvlášť ho to zatím nerozčilovalo. Upřít se nedá bojovnost  Často se hráčky vleže přetahovaly o míč.

Utkání jsme začali lépe my. Vedli jsme 10:4, ale hosté se především zásluhou Motyčákové dostali do vedení 12:10. Po dalších zhruba šesti minutách (hrubého času) se po dvou koších T.Ješkeové dostalo skóre na poměr 18:13 ve prospěch Slovanky. Rodící se trhák zatrhla trojkou Bartáková, přesto jsme první čtvrtinu prohráli o jeden bod. Začátek druhé čtvrtiny byl z naší strany lepší, více soustředěný a to se také projevilo na průběžném skóre v zápase (6.minuta 25:26). Hosté díky trestným hodům, získaly náskok čtyř bodů 28:32. Po šesti minutách jsme vedli  38:32 a pomalu se začala projevovat naše vyšší zkušenost. V podkošovém prostoru úřadovala Elly Pavel a postupně se také rozstřílela až na 28 bodů.

Ve třetí čtvrtině Elly pokračovala ve střeleckém koncertu, i když první dva koše dala Slovanka. Po třech minutách byl náš náskok prvně dvouciferný a hosté se stále složitěji prosazovali. Začala se projevovat jak naše větší zkušenost, tak větší rotace. Po třech odehraných obdobích byl rozdíl 21 bodů, když si naše body rozdělily hráčky, které byly na hřišti. Poslední část byla obrazem hry podobná té předchozí. Slovanka 8 minut nedala koš, více faulovala při střelbě, a proto jsme daleko častěji stáli na čáře trestných hodů. Konečný rozdíl byl nakonec spravedlivým oceněním naší převahy.

Body: Pavel 28, Křížová 14, Ursu 11, Huňková a Bartáková 9, Zavázalová 8, Šípová 6, Mocová 3, Hamplová a Bakajsová 2, Mircová a Rybová 0 - Motyčáková 14, Ješkeová T. 11, Šauerová 9, Voláková 8, Gallasová 6, Krajáková 4, Opočenská 3, Novotná 2, Ješkeová K. 0, TH: 29/18 : 15/12, trojky: 2:0,čtvrtiny: 20:21, 27:19, 23:9, 22:8

GPS: 50°14' 41" N ; 15°03'33" E